Przestój w MAN Bus w Starachowicach. Będą zwolnienia?

  • 01.10.2020, 11:49 (aktualizacja 01.10.2020, 11:53)
  • Maciej Cieciora
2020-10-02man.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Jeszcze niedawno informowaliśmy, że firma MAN Bus ma do końca roku produkować 12 autobusów dziennie. Teraz okazuje, się że planowany jest miesięczny przestój w produkcji, spowodowany brakiem zamówień. Przerwa zacznie się od 9 grudnia. Podobna sytuacja ma nastąpić w firmie PKC Group, która produkuje wiązki do autobusów MAN-a. W obu zakładach istnieje ryzyko zwolnień pracowników.

Miesięczna przerwa w produkcji autobusów w firmie MAN Bus jest sporym zaskoczeniem dla Jana Seweryna, przewodniczącego Międzyzakładowego Oddziału NSZZ Solidarność. Jak mówi istnieje ryzyko zwolnień pracowników.

Przerwa w MAN Bus bezpośrednio rzutuje na firmę PKC Group, która produkuje wiązki do autobusów MAN-a. Tam też sytuacja pracowników nie jest pewna.

Maciej Cieciora

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe