Koniec remontu ulicy Krańcowej

  • 02.10.2020, 14:19
  • Iwona Bryła
2020-10-02krancowa.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Gmina zakończyła przebudowę ulicy Krańcowej w Starachowicach. Kosztem niemal 6 mln zł przy wsparciu Funduszu Dróg Samorządowych wymieniono nawierzchnię na niemal kilometrze jezdni, powstały chodniki, zatoki autobusowe, miejsce postojowe dla samochodów osobowych i ciężarowych oraz ścieżka rowerowa. Zamontowano też energooszczędne oświetlenie LED – owe.

Ciągnący się od grudnia ub. roku remont ulicy Krańcowej udało się wreszcie doprowadzić do finału. Nową trasę oddano do użytku na konferencji prasowej z udziałem prezydenta Starachowic Marka Materka oraz posłów PiS: Agaty Wojtyszek i Krzysztofa Lipca. Szef miasta przypomniał, że Krańcowa pilnie potrzebowała remontu, bo była w katastrofalnym stanie, a jako wylotówka ze Starachowic była jednocześnie najczęściej wybieraną przez kierowców. Droga była także mocno uczęszczana z tego powodu, że prowadzi do kilku dużych firm m.in. zakładu mięsnego Animex, który zatrudnia około 2 tysiące osób.

Remont na zlecenie gminy prowadziła firma Budromost Starachowice.

Prace za niebagatelną kwotę 5 mln 800 tys. zł dofinansował rządowy Fundusz Dróg Samorządowych w wysokości około 2 mln 700 tys. zł.

W ramach remontu ulicy Krańcowej położono masę bitumiczną na około 10,5 tysiącach metrów kw. jezdni oraz na nowej ścieżce rowerowej, a z kostki betonowej wykonano obustronne chodniki, zatoki autobusowe oraz miejsca postojowe dla ciężarówek i samochodów osobowych.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe