11 mln zł już dostaliśmy, teraz czekamy na 32 mln zł

  • 05.10.2020, 15:39
  • Iwona Bryła
2020-10-05fundusze.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych, który powstał z myślą o zrekompensowaniu samorządom strat finansowych odniesionych na skutek epidemii koronawirusa, już zasilił budżet Starachowic kwotą ponad 11 mln zł. Ale gmina chce w pełni wykorzystać tę formę pomocy, dlatego złożyła wniosek o kolejną pomoc w wysokości aż 32 mln zł.

Ponad 11 mln złotych, które miasto otrzymało w ramach pierwszej transzy, przeznaczono na wkład własny do zagospodarowania otoczenia zbiornika wodnego Lubianka.

Na tym jednak nie koniec. Prezydent Marek Materek informuje, że w ramach drugiego naboru gmina chce otrzymać blisko 32 mln zł. W ten sposób liczy na realizację projektu o gigantycznej wartości ponad 130 mln zł.

Na megaprojekt składają się inwestycje mające na celu uruchomienie w Starachowicach ekologicznej komunikacji publicznej. Obejmuje m.in.: zakup 20 autobusów zasilanych gazem, modernizację placów dworcowych w Starachowicach Wschodnich i Zachodnich, remont ulic: Konstytucji 3 Maja, Parkowej i Kilińskiego, wymianę oświetlenia ulicznego w całym mieście i budowę ścieżek rowerowych.

Pochodzący z naszego miasta posłowie PiS: Agata Wojtyszek i Krzysztof Lipiec zadeklarowali wspieranie prezydenta w pozyskaniu pieniędzy na ten rekordowy w historii Starachowic projekt.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe