Powiat nagrodził najlepszych przedsiębiorców

  • 05.10.2020, 15:42
  • Iwona Bryła
2020-10-05pierscien.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Za nami gala wręczenia Honorowej Nagrody Gospodarczej Starosty Starachowickiego „Żelazny Pierścień”. Przyznano cztery takie statuetki dla przedsiębiorstw: mikro- , małego, średniego i dużego, które zdaniem jury miały szczególnie pozytywny wpływ na rozwój powiatu w 2019 roku. Wydarzenie uświetnił prestiżowy koncert, zorganizowany w ramach 24. Wielkanocnego Festiwalu Ludwiga van Beethovena.

W Hali Lejniczej Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach po raz drugi wręczono Honorowe Nagrody Gospodarcze Starosty Starachowickiego w formie statuetek o nazwie „Żelazne Pierścienie”.

Do nagrody „Żelaznych Pierścieni” zgłoszono 12 firm. Laureatów wybrało jury, w składzie którego był także wicestarosta Dariusz Dąbrowski. Statuetkami wyróżniono cztery firmy. W kategorii mikroprzedsiębiorstw zwyciężyła Stacja Paliw Stemar.

W kategorii małych przedsiębiorstw uhonorowano Klinikę Komputera Artura Wolskiego. Firmę Budromost Starachowice doceniono w kategorii średnich przedsiębiorstw. Starpol II odebrał „Żelazny Pierścień” w kategorii dużych przedsiębiorstw.

Wręczeniu nagród towarzyszyło wydarzenie o randze międzynarodowej: koncert instrumentalny inaugurujący 24 Wielkanocny Festiwal Ludwiga van Beethovena. Zapowiedziała go przedstawicielka organizatora - księżna Irina zu Sayn-Wittgenstein-Berleburg.

Starachowicka publiczność mogła usłyszeć wybrane utwory Ludwiga van Beethovena, Roberta Schumanna i Fryderyka Chopina w wykonaniu Krzysztofa Książka, Tymoteusza Biesa i Adama Goździewskiego. Elementem koncertu była też recytacja poezji w wykonaniu aktora Sławomira Hollanda. W swoim wystąpieniu artysta m.in. przywołał pamięć o zmarłym w tym roku wybitnym kompozytorze Krzysztofie Pendereckim.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe