Burmistrz Wąchocka z absolutorium

  • 30.06.2016, 16:47
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Burmistrz Wąchocka z absolutorium
Radni Miasta i Gminy Wąchock ocenili wczoraj pracę burmistrza pod kątem realizacji budżetu za 2015 rok. Jarosław Samela dostał jednogłośne absolutorium. Także radny Robert Janus, który miał, jak zaznaczył, drobne uwagi ostatecznie głosował na tak. Burmistrz nie krył satysfakcji, ale też i przekonania, że i tak by otrzymał absolutorium.

Rada Miasta i Gminy Wąchock obradowała wczoraj nad udzieleniem absolutorium burmistrzowi Jarosławowi Sameli. Zgodnie ze stosowaną w takiej sytuacji procedurą najpierw głos zabrał przewodniczący gminnej Komisji Rewizyjnej. Tadeusz Mazurkiewicz odczytał opinię kierowanego przez siebie gremium. Była ona pozytywna, ponieważ jak podkreślił przewodniczący, burmistrz zrealizował ubiegłoroczny, prawie 21 - milionowy budżet, w ponad 99 procentach. Dobrą opinię wydała też Regionalna Izba Obrachunkowa w Kielcach przychylając się do udzielenia absolutorium. W czasie dyskusji najwięcej konkretów przedstawiło dwóch radnych. Robert Janus, będący nieoficjalnym oponentem burmistrza Jarosława Sameli, wytknął mu zadłużenie gminy w wysokości 13 mln 700 tys. zł i niewykorzystanie funduszy unijnych przy budowie budynku wielofunkcyjnego w Wielkiej Wsi.

 

Jednocześnie łagodził ostrze krytyki zaznaczając, że właściwie są to sprawy drobne, bo na przykład długi Wąchocka są regularnie spłacane.

 

Radny Sylwester Rudzki, przewodniczący gminnej Komisji Statutowej wystawił burmistrzowi wręcz entuzjastyczną opinię, określając go najlepszym gospodarzem w okolicy pod względem pozyskiwania dodatkowych funduszy do budżetu. Chwalił także rodzaj gminnych inwestycji.

 

Sylwester Rudzki za modelową uznał współpracę burmistrza z wąchockim samorządem.

 

W czasie decydującego głosowania cała Rada Miasta i Gminy Wąchock udzieliła absolutorium burmistrzowi Jarosławowi Sameli. Burmistrz przyjął absolutorium z zadowoleniem, ale wcale nie krył, że w jego długiej karierze samorządowca jednogłośne poparcie rady to normalne zjawisko.

 

Krytykę Roberta Janusa burmistrz zbił argumentami przypominającymi, że radny sam głosował za zaciąganiem przez gminę kredytów.

loadingŁaduję odtwarzacz...


 

Dzięki kredytom poprawiła się też jakość dróg gminnych i powiatowych. Przykłady to ulica Torowa i Wielkowiejska w Wąchocku, czy droga w Marcinkowie Górnym. Dziękując radnym za okazane poparcie burmistrz wyraził nadzieję, że tak będzie w przyszłości.   

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe