Punkty pobrań wymazów w Starachowicach

  • 15.10.2020, 11:52
  • facebook.pl/BabickiPiotr
Punkty pobrań wymazów w Starachowicach facebook.pl/Piotr Babicki
w związku z pojawiającymi się niepewnościami dotyczącymi diagnostyki w kierunku zakażenia wirusem SARS-CoV-2, czyli pobraniem wymazu w punkcie mobilnym „drive thru” zlokalizowanym przy Szpitalnym Oddziale Ratunkowym w Starachowicach informujemy, że:

👉mają Państwo wybór między trzema punktami pobrań wymazów w mieście

Szpital jako jeden z trzech podmiotów (dwa inne podmioty świadczące te usługi – informacja z adresem i godzinami przyjęć poniżej) świadczy usługi wymazów w ramach umowy z NFZ na COVID-19. Wymazy wykonywane są dla następujących grup pacjentów:

📌od osób zwolnionych z obowiązku odbycia obowiązkowej kwarantanny decyzją PSSE,

📌od osób posiadających potwierdzone skierowanie na leczenie uzdrowiskowe albo rehabilitację uzdrowiskową, w związku z obowiązkiem wykonania testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2;

📌od osób, które rozpoczęły leczenie uzdrowiskowe albo rehabilitację uzdrowiskową przed dniem 14 marca 2020 r. i przerwały to leczenie uzdrowiskowe albo rehabilitację uzdrowiskową po dniu 13 marca 2020 r., przed upływem 15. dnia przewidzianego programem pobytu, i będą kontynuować jego realizację od dnia 15 czerwca 2020 r. na podstawie dotychczasowego skierowania na leczenie uzdrowiskowe albo rehabilitację uzdrowiskową;

📌od opiekuna dziecka - w przypadku świadczeń uzdrowiskowego leczenia sanatoryjnego dzieci wykonywanego pod opieką dorosłych,

📌od osób zakwalifikowanych na rehabilitację leczniczą w zakładach rehabilitacji leczniczej, o których mowa w art. 64 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 20 grudnia 1990 r. o ubezpieczeniu społecznym rolników (Dz. U. z 2020 r. poz. 174 i 782),

📌od osób, którym zlecono wykonanie testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2, za pośrednictwem systemu informatycznego udostępnionego przez jednostkę podległą ministrowi właściwemu do spraw zdrowia, właściwą w zakresie systemów informacyjnych ochrony zdrowia tj. w systemie EWP, powyższe dotyczy również zleceń wystawionych przez lekarzy POZ za pośrednictwem aplikacji gabinet.gov.pl.

👉W przypadku w/w 5 grup wymazy badania są realizowane na podstawie zleceń wykonanych w systemie EWP przez podmiot zlecający badanie, ponadto wszystkie badania są wykonywane po uprzednim telefonicznym uzgodnieniu terminu badania, celem prawidłowej i bezpiecznej organizacji procesu pobierania wymazów.

Wymazy wykonywane są po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym, w celu uniknięcia niepotrzebnych kolejek.

Rejestracja odbywa się pod numerem 41 273 92 26

Ponadto pragniemy poinformować, że punkt „drive thru” czynny jest codziennie (7 dni w tygodniu) przez 4,5 godziny. W środy wymazy pobierane się w godzinach 15.00 – 19.30, zaś w pozostałe dni tygodnia od 8.00 do 12.00.

Pacjent sam z siebie nie może zgłosić się do punktu pobierania wymazów i poprosić o wykonanie badania. Jeśli występują u niego typowe objawy i podejrzewa u siebie COVID-19, najpierw musi się zgłosić do lekarza POZ który oceni stan pacjenta i poweźmie dalsze kroki.

Wymazy pobierają także...

Nie jesteśmy jednak jedynym punktem pobrań wymazów w Starachowicach, w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia. Wymazy w kierunku diagnostyki COVID-19 można pobrać w:

👇👇👇👇👇👇

📌1) Laboratorium Diagnostyki przy ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 41, codziennie w godzinach 11.30 – 13.30, zaś w niedzielę w godz. 8.00 10.00. Przed wizytą należy telefonicznie skontaktować się z punktem pobrań pod numerem 663-463-454 w celu omówienia szczegółów.

📌2) Diagnostyki w kierunku zakażenia wirusem SARS-Cov-2 można dokonać w punkcie pobrań zlokalizowanym w punkcie mobilnym Corten Medic przy ul. Szkolnej 14 w Starachowicach.(obok boiska) Wymazy są również pobierane przez 7 dni w tygodniu w godzinach 13.30 – 17.00, po wcześniejszej rejestracji telefonicznej pod numerem tel. 22 602 09 97.

Masz wybór, korzystaj z niego

Ważne❗️

Drodzy Pacjenci przed wykonaniem wymazu w kierunku diagnostyki COVID-19 nie zakrapiamy przed badaniem nosa ani oczu!

facebook.pl/BabickiPiotr

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe