Doroczne święto osób niewidomych

  • 15.10.2020, 16:25
  • Iwona Bryła
2020-10-16niewidomi.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Jak co roku Polski Związek Niewidomych Koło w Starachowicach zorganizował obchody Międzynarodowego Dnia Białej Laski, najważniejszego święta osób mających problemy ze wzrokiem. Tym razem z powodu epidemii koronawirusa spotkanie było skromniejsze: w mniejszym gronie i w plenerze, ale goście nie zawiedli, a atmosfera była jak zwykle przyjacielska.

Uczestnicy spotkali się na poczęstunku pod wiatą przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Starachowicach. Wśród nich goście: posłanka z PiS Agata Wojtyszek z dyrektor swojego biura Lidią Dziurą, prezydent Starachowic Marek Materek oraz członek zarządu powiatu Jerzy Materek.

 

Międzynarodowy Dzień Białej Laski jest najważniejszym świętem ludzi borykających się z problemem słabego wzroku lub jego całkowitej utraty. Zwraca uwagę światowej społeczności na ich problemy i potrzeby. Dlatego, jak podkreśla prezeska starachowickiego koła PZN Izabela Wałęga wydarzenie tej rangi, mimo pandemii, nie mogło zostać zupełnie pominięte, ale odbyło w warunkach powodowanych troską o bezpieczeństwo zdrowotne uczestników.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe