129 chorych na COVID-19 w szpitalu, poradnie na razie działają

  • 16.10.2020, 15:52
  • Iwona Bryła
2020-10-16szpital.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
330 łóżek zajętych przez 129 pacjentów z koronawirusem, w tym 7 osób podpiętych pod respiratory – tak na wczesne piątkowe popołudnie wyglądała sytuacja w starachowickim szpitalu, który znów przyjmuje na oddziały tylko chorych na COVID-19. Szpitalne poradnie nadal są czynne, ale mieszkańcy muszą się liczyć z ewentualnością ich zamknięcia. Zmienił się też sposób przekazywania pacjentom paczek.

Na mocy decyzji wojewody świętokrzyskiego Powiatowy Zakład Opieki Zdrowotnej w Starachowicach od 14 października leczy wyłącznie chorych na COVID-19.

Pełniąca obowiązki rzecznika PZOZ w Starachowicach Katarzyna Ofman mówi, że od dnia przekształcenia naszego szpitala w zakaźny ruch pacjentów znacznie przyspieszył. Stąd apel do kierowców karetek, by o transporcie chorych zawiadamiali szpital z przynajmniej 15 minutowym wyprzedzeniem.

W szpitalu wyznaczono 330 miejsc dla zakażonych koronawirusem oraz 29 respiratorów i na razie nie ma problemów z dostępem ani do łóżek, ani do sprzętu wspomagającego oddychanie.

Katarzyna Ofman zapewnia, że nasz szpital dysponuje wystarczającą kadrą medyczną na potrzeby walki z epidemią.

W szpitalu obowiązuje bezwzględny zakaz odwiedzin, jednak istnieje możliwość przekazania chorym odpowiednio zaadresowanych paczek przez ochroniarzy, którzy odbierają je przy wejściu do poradni specjalistycznych codziennie w godzinach od 16.00 do 18.00.

Mimo nowej rzeczywistości szpitalne poradnie specjalistyczne, laboratorium oraz diagnostyka obrazowa pracują bez zmian, choć nie ma gwarancji, że to się nie zmieni.

Szpital przypomina też, że nie jest jednym miejscem poboru wymazów pod kątem diagnozowania koronawirusa. W Starachowicach jest to możliwe także: w Laboratorium Diagnostyki przy ul. Marszałka Piłsudskiego 41 (codziennie w godzinach 11.30 – 13.30, zaś w niedzielę w godz. 8.00 - 10.00. Przed wizytą należy telefonicznie skontaktować pod numerem 663-463-454 w celu omówienia szczegółów) oraz w mobilnym punkcie pobrań Corten Medic przy ul. Szkolnej 14 (wymazy są pobierane przez 7 dni w tygodniu w godzinach 13.30 – 17.00, po wcześniejszej rejestracji telefonicznej pod numerem 22 602 09 97).

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe