Film o Wielkim Piecu ze starych zanimowanych zdjęć

  • 19.10.2020, 14:30
  • Iwona Bryła
2020-10-19muzeum.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach finiszuje z oryginalnym projektem związanym z nakręceniem filmu o funkcjonowaniu Wielkiego Pieca, na podstawie około 50 starych zdjęć. Zostały one ożywione grą aktorską wkomponowaną w archiwalne ujęcia, do których dodano też muzykę i głos lektora. Jest już dostępny zwiastun filmu, a w piątek 23 października muzeum zaprasza na premierę całości na swojej stronie internetowej i profilu fejsbukowym. Będzie ją można także obejrzeć na naszej antenie w najbliższy weekend.

Nakręcenie filmu na bazie materiałów fotograficznych było możliwe dzięki dotacji z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Do stworzenia produkcji posłużyło około 50 zdjęć, dokumentujących zarówno historię zabytkowego Wielkiego Pieca do wytopu żelaza, od momentu jego uruchomienia w 1899 roku po wygaszenie w roku 1968, jak i kilka fotografii współczesnych.

Około 10- minutowy film będzie do obejrzenia od najbliższego piątku 23 października na stronie internetowej i profilu fejsbukowym muzeum.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe