Uczniowie ZDZ poznają swoje przyszłe zawody w praktyce

  • 19.10.2020, 14:31
  • Iwona Bryła
2020-10-19zdz.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Zakład Doskonalenia Zawodowego w Kielcach jest w trakcie realizacji dwóch projektów, oferujących młodzieży zdobywanie wiedzy w atrakcyjny sposób oraz umożliwiający im skorzystanie z europejskich doświadczeń edukacyjnych. Jednym z nich jest przedsięwzięcie o nazwie „Dualny Model 3D - Doradztwo, Doskonalenie, Doświadczenie”. Dzięki niemu około 100 uczniów z klas o profilach: informatycznym, logistycznym oraz gastronomicznym mogło lepiej poznać swoje przyszłe zawody m.in. praktykując w firmach związanych z tymi branżami.

Celem projektu „Dualny Model 3 D - Doradztwo, Doskonalenie, Doświadczenie”, wspieranego finansowo przez Unię Europejską, jest kształcenie w miejscu przyszłej pracy. Uczniowie mieli umożliwiony bezpośredni kontakt z zawodem dzięki zorganizowaniu minimum 40 % zajęć w przedsiębiorstwach.

Uczniowie skorzystali również m.in. z fachowego doradztwa i pośrednictwa zawodowego, odbyli dodatkowe kursy, w tym z branżowego języka angielskiego, otrzymywali także stypendia

W projekcie bierze udział 99 uczniów, także niepełnosprawnych, z trzech niepublicznych techników ZDZ: w Starachowicach, Ostrowcu Świętokrzyskim i Kielcach, kształcący się w klasach o profilach: informatycznym, logistycznym oraz żywienia i usług gastronomicznych. Adeptka logistyki Wiktoria Basiak mówi, że zajęcia praktyczne są niezwykle pomocne w poznaniu przyszłego zawodu.

Zalety takiej edukacji dostrzegają także nauczyciele.

Projekt „Dualny Model 3 D - Doradztwo, Doskonalenie, Doświadczenie” ma potrwać do końca br. Przed uczestnikami są jeszcze zajęcia z wykorzystaniem symulacji komputerowych oraz udział w targach.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe