36 rocznica śmierci księdza Jerzego Popiełuszki

  • 20.10.2020, 09:58
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
36 rocznica śmierci księdza Jerzego Popiełuszki
Tak jak co roku w Starachowicach odbyła się uroczystość kolejnej rocznicy śmierci księdza Jerzego Popiełuszki. Niestety szalejąca pandemia koronawirusa sprawiła, że obchody tej rocznicy były w tym roku bardzo skromne. Pierwsza sprawa to bardzo mało osób, które we Mszy uczestniczyły. W uroczystości udział wzięły tylko dwa sztandary: nasz, czyli MOZ NSZZ „Solidarność” w MAN BUS i starachowickiej delegatury Regionu Świętokrzyskiego NSZZ „Solidarność”.

Pechowy zbieg okoliczności sprawił, że z powodu remontu starego kościoła pod tablicą i popiersiem księdza Jerzego nie można było złożyć wiązanek i zapalić zniczy. Mszę celebrował i okolicznościową homilię wygłosił ksiądz Tadeusz Czyż. Po Mszy wiązanki i znicze, które miały być złożone pod tablicą i popiersiem księdza Popiełuszki zostały złożone pod obrazem Matki Boskiej. W imieniu naszej organizacji związkowej wiązankę złożył przewodniczący Jan Seweryn, a znicz zapaliła wiceprzewodnicząca Małgorzata Żłobecka. Wiązanki i znicze złożyli także przedstawiciele „Solidarności” Oświaty i Odlewni Polskich, a także inne osoby biorące udział w uroczystości. Poczet sztandarowy NSZZ „Solidarność” w MAN BUS stanowili: Mirosław Chorab, Waldemar Maciag i Maciej Maciąg. Zdjęcia podczas Mszy wykonał Mariusz Wolański.  

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe