Nowy Oddział Onkologiczny Dzienny czeka na pacjentów

  • 22.10.2020, 10:04
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Nowy Oddział Onkologiczny Dzienny czeka na pacjentów
Drodzy Pacjenci pragniemy poinformować, że w związku z zaistniałą sytuacją nie mogliśmy oficjalnie otworzyć Oddziału Onkologii Dziennej. Jednak po zakończeniu prac remontowych oddział zwiedził Robert Sowula, członek Zarządu Powiatu, odpowiedzialny za sprawy szpital, który obejrzał pięknie wyremontowane pomieszczenia, oraz sprawdził nowy sprzęt.

- Wszyscy musimy zderzać się z nową rzeczywistością, wywołaną przez wirus SARS-Cov-2, dlatego dołożyliśmy wszelkich starań, aby pacjenci z powiatu starachowickiego mogli korzystać z chemioterapii na miejscu. Dzięki nowej lokalizacji mają taką możliwość. Ponadto po remoncie i zakupieniu nowych łóżek, mają zapewnione bardzo dobre warunki– mówi radny Robert Sowula.

- Cieszymy się że oddział mógł powrócić do pracy – informuje Agnieszka Bębas. Pragniemy poinformować, że przy oddziale funkcjonuje także poradnia onkologiczna, gdzie przyjmuje lekarz Małgorzata Majecka. Oddział dysponuje 11 nowymi łóżkami, sterowanymi elektrycznie, fotelem do przyjmowania chemii w pozycji siedzącej. Działa również onkoczepek, który zapobiega wypadaniu włosów przy stosowaniu chemioterapii.

Pacjenci proszeni są o wcześniejsze zapisy telefoniczne, pod numerem telefonu 41 273 99 16 lub 41 273 90 24.

Każdy pacjent informowany jest o szczegółach przyjęcia czy to na oddział czy do poradni. Personel oddziału wychodzi na zewnątrz i prowadzi pacjenta bezpieczną, czystą drogą na oddział.

(Na zdjęciach Robert Sowula, członek Zarządu Powiatu Starachowickiego, Agnieszka Bębas, pielęgniarka oddziałowa, oraz Artur Ofman, kierownik działu ds. Techniczno - Gospodarczych.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe