Targowisko Miejskie czynne

  • 23.10.2020, 15:52
  • Iwona Bryła
Targowisko Miejskie czynne
Od soboty 24 października w Polsce obowiązują nowe, jeszcze bardziej radykalne zaostrzenia mające służyć zahamowaniu rozprzestrzeniania się koronawirusa. Oznacza to, że cały kraj został objęty strefą czerwoną. Targowisko Miejskie przy ulicy Targowej będzie funkcjonować bez zmian, choć w reżimie sanitarnym

Obowiązuje reżim sanitarny tj.:

  • bezwzględny nakaz zasłaniania ust i nosa przez klientów, ale także personel stoisk handlowych

  • każde stoisko handlowe musi być wyposażone w dostępny dla klientów płyn dezynfekujący

  • bezpośrednio przy stoisku powinien znajdować się tylko jeden klient

  • klienci stojący w kolejce powinni zachować między sobą odstępy co najmniej 1,5 metra

  • podawanie i pakowanie produktów przez sprzedającego, tak aby ograniczyć kontakt klienta z żywnością; klienci nie będą mogli dotykać produktów,będzie je podawał wyłącznie sprzedawca, dotyczy to także produktów w opakowaniu

  • dezynfekowanie rąk po każdym kontakcie z pieniędzmi.

Będziemy obserwować ruch, wprowadzimy ograniczenia jeśli nie będzie możliwości zachowania dystansu społecznego. Jeżeli restrykcje nie będą przestrzegane zostaniemy zmuszeni do zamknięcia targowiska.

Personel handlowy stoisk ma prawo odmówić obsługi klienta, który łamie obostrzenia związane z pandemią COVID-19. Niezależnie od tego, za łamanie obostrzeń, jak np. brak zasłoniętych ust i nosa, także w każdym innym miejscu publicznym, grozi mandat do 500 złotych albo grzywna do 30 tysięcy złotych, którą może nałożyć Sanepid.

Pamiętajmy, tylko wspólnie pokonamy koronawirusa. Nasze odpowiedzialne zachowanie
i przestrzeganie obowiązujących zasad jest najskuteczniejszą bronią wymierzoną w COVID-19.

Źródło: UM w Starachowicach

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe