Starachowice dołączyły do ogólnopolskiego protestu przeciw zaostrzeniu prawa aborcyjnego

  • 27.10.2020, 13:08
  • Iwona Bryła
2020-10-27protest.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Na rondzie u zbiegu ulic: kardynała Wyszyńskiego, Iłżeckiej i alei Armii Krajowej w Starachowicach protestowały wczoraj osoby, które nie zgadzają się z orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego, znoszącym dopuszczalność aborcji w przypadku nieodwracalnego upośledzenia lub choroby zagrażającej życiu dziecka.

 

Uczestnicy manifestacji, w większości ubrani na czarno, sformułowali pochód, który wielokrotnie przechodził przez przejścia dla pieszych, czasowo blokując przejazd samochodów. Przeważały młode kobiety, od takich, które można było wziąć za nastolatki, po panie około 40 - tki, ale było też kilka seniorek. Miały ze sobą tablice z hasłami, od czasu do czasu wznosiły okrzyki i śpiewały piosenkę z niecenzuralnym słowem w treści.

Starachowicki protest wpisuje się w falę ogólnopolskiego niezadowolenia wobec próby zaostrzenia prawa aborcyjnego, po tym jak Trybunał Konstytucyjny wydał orzeczenie o niezgodności z Konstytucją zapisu, dopuszczającego usuwanie ciąży z powodu ciężkich i nieodwracalnych wad płodu lub nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu. Decyzja ta nie ma jeszcze mocy obowiązującej, nastąpi to po jej opublikowaniu w Dzienniku Ustaw.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe