Pomnik czerwonoarmistów zniszczony [ZDJĘCIA]

  • 28.10.2020, 15:21
  • Iwona Bryła
Pomnik czerwonoarmistów zniszczony [ZDJĘCIA]
Zniszczono pomnik przy ulicy Marszałka Piłsudskiego w Starachowicach upamiętniający żołnierzy Związku Radzieckiego, którzy zginęli przy wyzwalaniu naszego miasta spod okupacji hitlerowskiej 17 stycznia 1945 roku.

Jak poinformował nas rzecznik starachowickiej policji Paweł Kusiak, komenda dostała zawiadomienie o dewastacji i prowadzi postępowanie w tej sprawie. Pomnik od lat budzi kontrowersje związane z potrzebą jego utrzymywania na terenie miasta. Kojarzy się bowiem ze zmianą okupanta: z niemieckiego na radzieckiego i początkiem komunistycznego zniewolenia Polski. Aktualna dewastacja nie jest pierwszym tego typu przypadkiem. Przypomnijmy, że w maju 2017 roku uszkodzono górę obelisku.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe