Głośny protest nie tylko kobiet ulicami Starachowic

  • 29.10.2020, 15:56
  • Iwona Bryła
2020-10-29protest.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Środowa demonstracja starachowiczan przeciw decyzji Trybunału Konstytucyjnego znoszącej dopuszczalność aborcji w przypadku nieodwracalnego upośledzenia dziecka lub choroby zagrażającej jego życiu, była zdecydowanie liczniejsza, głośniejsza i dłuższa niż poprzednie. Pochód uczestników przez kilka godzin maszerował ulicami Starachowic.

Protestujący spotkali się o o godz. 17.00 na Rynku. Stamtąd udali się pod galerię handlową „Galardia”, następnie ulicą Targową wrócili w miejsce zbiórki, a potem przeszli ulicami: Kilińskiego, aleją Armii Krajowej, Wojska Polskiego, Na Szlakowisku, Konstytucji 3-Go Maja i Radomską pod biuro posła Prawa i Sprawiedliwości Krzysztofa Lipca, gdzie zakończyli marsz zostawiając zapalone znicze. Przejścia przez miasto nie dało się nie zauważyć. Były hasła wykrzykiwane przez megafony, więcej transparentów i dymy z rac. Demonstracji towarzyszyła też kolumna samochodów z włączonymi klaksonami.

Starachowicka demonstracja wpisuje się w ogólnopolską falę niezadowolenia nazywanego popularnie Strajkiem Kobiet, choć nie tylko one biorą w nim udział. Również w Starachowicach obok dziewcząt i kobiet uczestnikami była duża grupa mężczyzn, głównie młodych. Manifestantom na całej trasie towarzyszyła policja, która kierowała ruchem i miała zapobiegać ewentualnym incydentom, ale na szczęście nie doszło do żadnych wykroczeń.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe