Wkrótce remont wypożyczalni MBP

  • 03.11.2020, 16:07
  • Iwona Bryła
2020-11-04remontbiblioteki.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Po przeprowadzonym w ubiegłe wakacje remoncie dziecięcej filii „Plastuś”, teraz Miejska Biblioteka Publiczna w Starachowicach szykuje się na odnowienie swojej wypożyczalni książek, co ma nastąpić lada moment. Koszty prac w wysokości około 100 tys. zł w całości pokryje gmina.

Niektórzy starachowiczanie zapewne pamiętają, że w dzisiejszej wypożyczalni Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ulicy Kochanowskiego mieścił się niegdyś tzw. Empik, czyli Klub Międzynarodowej Prasy i Książki, instytucja kultury bardzo popularna w PRL- u. Biblioteka zajęła te pomieszczenia przed 30 laty. Jednak one same, jak podkreśla dyrektor książnicy Jolanta Sopińska, nie były gruntownie odnawiane od 50 lat. Tyle liczą sobie nie tylko ściany i meble, ale także instalacja elektryczna, która stwarzała realne zagrożenie pożarowe.

 

Remont ma się rozpocząć w przyszłym tygodniu. W związku z tym wszystkie książki zostały już przeniesione do czytelni i tam czekają na wypożyczających. Prace w całości zostaną sfinansowane z budżetu gminy i mają zakończyć się w styczniu przyszłego roku.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe