ZEC daje sobie miesiąc na analizę ofert

  • 09.11.2020, 12:35
  • Iwona Bryła
2020-11-09zec.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Dwie propozycje, które wpłynęły na przetarg dotyczący zaprojektowania i budowy Instalacji Odzysku Energii na terenie ciepłowni przy ul. Ostrowieckiej w Starachowicach, przekroczyły oczekiwania inwestora o ponad 20 mln zł. Zakład Energetyki Cieplnej zastanawia się nad wyjściem z tej sytuacji.

Przypomnimy, że otwarcie ofert na IOE odbyło się w minionym tygodniu. Złożyły je dwie firmy: ERBUD INDUSTRY z Warszawy z ceną netto 88,5 mln zł i CONTROL PROCESS z Krakowa, która zaproponowała około 81,5 mln zł netto. Tymczasem ZEC planował przeznaczyć na tę inwestycję 60 mln zł netto. Prezes miejskiej spółki Marcin Pocheć mówi, że w ciągu najbliższego miesiąca zapadnie decyzja, czy dojdzie do ponownego ogłoszenia przetargu. W tym czasie ZEC będzie się starał pozyskać dodatkowe finanse na realizację zadania.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe