Wypadek w Jasieńcu Iłżeckim Górnym

  • 11.11.2020, 09:45
  • PSP w Starachowicach
Wypadek w Jasieńcu Iłżeckim Górnym
10 listopada 2020 roku do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Starachowicach wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu dwóch pojazdów osobowych w miejscowości Jasieniec Iłżecki Górny, który stanowi rejon współdziałania z Komendą Miejską PSP Radom. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Starachowicach, jeden zastęp z Radomia oraz OSP Jasieniec Iłżecki.

Po dojeździe zastępów i przeprowadzonym rozpoznaniu stwierdzono, że na łuku drogi Powiatowej 3553w, doszło do zderzenia czołowego dwóch samochodów osobowych.  W pojazdach podróżowali tylko kierowcy.

Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu pierwszej pomocy medycznej poszkodowanym (wsparcie psychiczne, zabezpieczenie przed utratą ciepła  oraz zabezpieczenie kręgosłupa w odcinku szyjnym). Przybyły na miejsce zdarzenia Zespołów Ratownictwa Medycznego zabrał poszkodowanych do Szpitala MSWiA w Radomiu. 

Końcowym etapem działań było odłączenie akumulatorów w pojazdach oraz neutralizacji  i sorpcji płynów eksploatacyjnych.  Po czynnościach dochodzeniowych prowadzonych przez Policję, pojazdy, które brały udział w wypadku zostały zabrane przez pomoc drogową.

W działaniach brało udział 4 zastępy Straży Pożarnej w sile 19 strażaków, w tym 3 zastępy PSP oraz 1 zastęp OSP.

PSP w Starachowicach

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Petrus
Petrus 16.11.2020, 21:23

Proszę osoby poszkodowane w wypadku lub ich rodziny o kontakt, przekażę istotne informacje w sprawie. Dawid Petrus tel.579925890

Pozostałe