Jest plan budżetu na 2021 rok

  • 16.11.2020, 12:18
  • Iwona Bryła
2020-11-16budzet_ok.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Dochody na poziomie około 294 mln zł, wydatki rzędu 318 mln zł oraz przeszło 100 mln zł na inwestycje roczne i wieloletnie - tak w największym skrócie wygląda plan budżetu Starachowic na 2021 rok.

W projekcie budżetu znalazły się takie zadania jak m.in. remonty 13 ulic, zagospodarowanie zbiorników Lubianka i Pasternik oraz otoczenia Parku Kultury, wymiana oświetlenia ulicznego w całym mieście na energooszczędne, przebudowa dworców w Starachowicach Wschodnich i Zachodnich w nowoczesne centra komunikacyjne, czy też budowa zaplecza technicznego dla nowych autobusów na gaz i stacji ich ładowania. Są też inwestycje mieszkaniowe, sportowe, oświatowe i rekreacyjne:

-Termomodernizacja kompleksowa 3 budynków wielorodzinnych na osiedlu Wzgórze,

- Budowa świetlicy środowiskowej i mieszkań chronionych na osiedlu Wzgórze,

- Przebudowa budynku mieszkalnego na osiedlu Wzgórze,

- Zwiększenie dostępności e – usług dla miasta Starachowice / realizacja projektu,

- Doświetlenie ulic i przejść dla pieszych na terenie miasta,

- Budowa skateparku pod Skałkami przy Alei Armii Krajowej,

- Budowa tężni solankowej przy ul. Zakładowej,

- Modernizacja boiska do piłki nożnej - zakup trybun oraz wyposażenia niezbędnego do bieżącego utrzymania obiektów sportowych tj. boiska ze sztuczną nawierzchnią przy ul. Szkolnej w Starachowicach,

- Realizacja zadań w ramach Programu Inicjatyw Lokalnych i Programu Starachowickie Podwórka,

- Wykonanie alejki na cmentarzu przy ul. Polnej,

- Wykonanie dokumentacji technicznych do przebudowy ulic: Alei Armii Krajowej, Klarnera, Narzędziowej, przedłużenia Wiosennej, Pileckiego, Batalionów Chłopskich, uzbrojenia terenu osiedla mieszkalnego na Orłowie,

- Wykonanie dokumentacji technicznych niezbędnych do wybudowania zbiorników retencyjnych na terenie miasta,

- Dokumentacja dot. rozbudowy budynku mieszkalnego przy ul. Ostrowieckiej 21

Gmina ma też plany budowy nowych mieszkań na działce przy alei św. Jana Pawła II, które są na etapie niemal gotowej koncepcji przedprojektowej.

Budowę zaplecza sportowego przy Stadionie Miejskim, szatni przy Szkole Podstawowej nr 1 oraz remonty ulic: Słonecznej, Pileckiego, Chopina i Ustronie gmina uzależniona od pozyskania dofinansowania. To właśnie finanse zewnętrzne: unijne i krajowe, pozwalają naszej gminie planować inwestycyjny rozmach.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe