Od nowego roku miasto zacznie egzekwować zapisy uchwały reklamowej

  • 18.11.2020, 12:46
  • Iwona Bryła
2020-11-18reklamy.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Na mocy tzw. uchwały reklamowej w całym mieście wprowadzono zakaz wieszania ich byle gdzie. Starachowice zostały podzielone na dwie strefy: z zakazem umieszczania ogłoszeń za wyjątkiem szyldów i tzw. potykaczy na chodnikach oraz taką, w której reklamy są dozwolone, ale tylko na budynkach i obiektach skonstruowanych na potrzeby reklamowe. 6 stycznia 2021 roku skończy się czas przewidziany na dostosowanie do tych przepisów. Potem miasto zacznie je egzekwować pod groźbą kar.

Uchwałę regulującą zasady umieszczania treści promocyjnych w przestrzeni miejskiej, nazywaną potocznie „krajobrazową” lub „reklamową”, Rada Miejska w Starachowicach przyjęła w grudniu ubiegłego roku z mocą obowiązującą od początku 2020 roku.

Zgodnie z uchwałą miasto podzielone zostało na dwie strefy: A i B. W tej pierwszej obejmującej Rynek z przyległymi ulicami, ulicę Na Szlakowisku, Park Miejski, tereny przy zalewach Lubianka i Pasternik, Wielki Piec oraz popularne „skałki”, czyli obszar między aleją Armii Krajowej a ul. Staszica, będzie można umieszczać wyłącznie szyldy na nieruchomościach, w których ma miejsce dana działalność oraz, popularne choćby wśród restauratorów, chodnikowe stojaki z menu i tzw. „potykacze”, ale tylko w czasie otwarcia lokali. W pozostałej części miasta wolno wieszać reklamy na budynkach (równolegle bądź prostopadle do ściany frontowej) oraz na przeznaczonych do tego celu konstrukcjach wolnostojących, jak np. maszty, czy duże tablice. W całym mieście wprowadzono zakaz reklamowania się na ogrodzeniach, cmentarzach, mostach i wiaduktach, drzewach, latarniach, czy słupach. Ze szczegółowymi zapisami uchwały można zapoznać się na stronie internetowej Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Starachowicach www.bip.um.starachowice.pl w zakładce Architektura i Planowanie Przestrzenne -> Zagospodarowanie przestrzenne -> Uchwała reklamowa.

W uchwale dano reklamodawcom czas na dostosowanie się do nowych wymogów do 6 stycznia 2021 roku. Jak mówi prezydent Marek Materek gmina wyśle zainteresowanym osobom zawiadomienia przypominające, a potem będą kary.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe