Korzystne oferty na odnowę skweru przy Parku Kultury

  • 20.11.2020, 10:17
  • Iwona Bryła
2020-11-20park.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Gmina Starachowice jeszcze analizuje oferty przetargowe dotyczące odnowienia zieleńca przed Parkiem Kultury przy ulicy Radomskiej, ale już wiadomo, że nie będzie mieć problemu z wyborem wykonawcy. Aż 5 z 6 propozycji jest tańsza od zaplanowanego wydatku na ten cel. Dlatego prezydent już teraz ogłasza, że prace powinny ruszyć wczesną wiosną 2021 roku, a zakończyć po wakacjach.

Zielony teren przed dzisiejszym Parkiem Kultury powstał kilkadziesiąt lat temu. Niekorzystne zmiany, jakie od tak długiego czasu zaszły w wyglądzie tego miejsca, odwróci zaplanowana już na przyszły rok inwestycja rewitalizacyjna. Miasto niebawem powinno wybrać jej wykonawcę, bo oferty, które wpłynęły na przetarg okazały się bardzo korzystne finansowo. Gmina na ten cel zamierzała przeznaczyć około 4 mln 37 tys. zł brutto, a propozycje firm opiewają na kwoty od około 2 mln 431 tys. zł do 4 mln 61 tys. zł. Dlatego prace powinny ruszyć w lutym lub marcu 2021 roku i zakończyć się we wrześniu.

Skwer będzie odnawiany w taki sposób, by zachować jego dotychczasowy charakter. Wszystko co uległo zniszczeniu, jak chodniki, czy ławki będzie wymienione, natomiast stare drzewa i krzewy mają pozostać jako pamiątka po Tadeuszu Biliczu, twórcy tego miejsca, nazywanego „ogrodnikiem Starachowic”.

Na skwerze pojawi się też coś, co powinno ucieszyć mieszkańców tęskniących do Starachowic z dawnych czasów. Chodzi o zaniedbaną i nieczynną fontannę, z której po rewitalizacji znów popłynie woda. Nowością będzie poszerzenie strefy postojowej przed Parkiem Kultury poprzez budowę nowego parkingu od strony ul. Fabrycznej.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe