Porozumienie w MAN podpisane

  • 26.11.2020, 09:32
  • Źródło: http://solidarnosc.starachowice.pl/
Porozumienie w MAN podpisane
Wczoraj zostało podpisane porozumienie pomiędzy związkami zawodowymi, a Zarządem MAN BUS dotyczące czasu pracy podczas planowanego przestoju w grudniu i styczniu. Negocjacje trwały bardzo długo, bo kilka tygodni. Dochodziło do przerw w rozmowach, nerwowych sytuacji i braku porozumienia. Nieugięta postawa NSZZ „Solidarność” sprawiła, że w wielu punktach pracodawca przychylił się do proponowanych przez Związek rozwiązań.

Najważniejszą sprawa, którą udało się w porozumieniu zapisać to gwarancja zatrudnienia dla wszystkich pracowników, odpracowanie 80 godzin (10 dni), oraz wyplata 65% premii rocznej. Umowy, które kończą się pracownikom w listopadzie i grudniu będą przedłużane – dotyczy to pracowników zatrudnionych bezpośrednio w MAN jak również pracowników APT. Więcej szczegółów w załączony porozumieniu.  

Źródło: http://solidarnosc.starachowice.pl/

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe