Dodatkowe 1,4 mln zł od sejmiku na rewitalizację parku miejskiego

  • 26.11.2020, 12:53
  • Iwona Bryła
2020-11-26park.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Samorząd województwa przyznał naszej gminie dodatkowy 1 mln 400 tys. zł dotacji na odnowienie Parku Miejskiego. Dzięki temu miasto będzie mogło zaoszczędzić taką właśnie kwotę i przeznaczyć ją m.in. na podwyżki wynagrodzeń dla nauczycieli.

Trwająca rewitalizacja Parku Miejskiego w Starachowicach jest współfinansowana z dotacji Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego pokrywającej 53 % kosztów. Miasto, które liczyło na 85 % nie zrezygnowało z ubiegania się o większe pieniądze i właśnie je otrzymało. Zarząd Województwa Świętokrzyskiego w tym tygodniu zdecydował o zwiększeniu wsparcia o 1 mln 400 tys. zł (czyli z 6 mln 755 tys. zł do 8 mln 155 tys. zł).

Dobrą wiadomość ogłoszono na wspólnej konferencji prasowej prezydenta Starachowic Marka Materka oraz przewodniczącego Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego Andrzeja Prusia.

Dzięki zwiększeniu dotacji miasto może „zdjąć” 1,4 mln zł z inwestycji parkowej i przeznaczyć je na inne cele. Jak informuje prezydent będzie to m.in. wypłata wyższych wynagrodzeń dla nauczycieli, które należą im się od września.

Rewitalizacja Parku Miejskiego trwa od ubiegłego roku i aktualnie zakończył się już pierwszy etap. Oficjalne otwarcie planowane jest na wiosnę przyszłego roku.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Rufus
Rufus 26.11.2020, 13:11
To ile już dołożono do tego cudeńka extra pieniędzy? 2 miliony i końca nie widać 😂😂😂😂

Pozostałe