Szpital prosi o pomoc. Potrzebna nowa chłodnia na zwłoki.

  • 26.11.2020, 14:59
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Szpital prosi o pomoc. Potrzebna nowa chłodnia na zwłoki.
Powiatowy Zakład Opieki Zdrowotnej w Starachowicach, wystąpił z prośbą do przedsiębiorców o pomoc finansową, umożliwiającą zakup chłodni na zwłoki, która w trudnej sytuacji wywołanej epidemią koronawirusa pozwalałaby zabezpieczyć dodatkowe miejsca na ciała. Posiadaną chłodnie szpital wykorzystuje od kilkunastu lat. 

Nowa chłodnia, którą chce pozyskać docelowo miałaby zastąpić wyeksploatowaną już lodówkę.

Od kilku tygodni da się zaobserwować wzrost liczby zgonów nie tylko w województwie świętokrzyskim, ale w całej Polsce. Od 1 listopada do 26 listopada br. w Powiatowym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Starachowicach odnotowano 82 zgodny. Bardzo często rodziny zmarłych osób, które mogłyby załatwić formalności pogrzebowe przebywają w kwarantannie, przez co odbiór zwłok jest utrudniony. Chcąc dostosować się do sytuacji, planuje pozyskanie nowej chłodni na zwłoki, szukając tym samym darczyńców, którzy zechcą wspomóc. 

Jeśli chcesz wesprzeć szpital i przyczynić się do walki z epidemią skontaktuj się za pośrednictwem poczty e-mail: [email protected]

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe