PILNE! Grzegorz Kaleta zaprzecza zbiórce na zakup chłodni na zwłoki

  • 26.11.2020, 18:48
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
PILNE! Grzegorz Kaleta zaprzecza zbiórce na zakup chłodni na zwłoki Echo Dnia Świętokrzyskie
Na zwołanej przed chwilą konferencji Wojewody Świętokrzyskiego Zbigniewa Koniusza, dyrektor starachowickiego szpitala Grzegorz Kaleta wyjaśnił kontrowersyjną sprawę dotyczącą pisma przesłanego do świętokrzyskich przedsiębiorców z prośbą o pomoc finansową na zakup chłodni służącej do przechowywania zwłok. Pismo w tej sprawie miał wysłać pracownik szpitala, bez wiedzy dyrekcji. Dyrektor Kaleta zapowiada wyciągnięcie konsekwencji.

Oświadczenie dyrektora szpitala:

Działając w imieniu Powiatowego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Starachowicach informuję, że PZOZ w Starachowicach, nie prowadzi żadnej zbiórki pieniędzy na zakup chłodni służącej do przechowywania zwłok. Korespondencja mailowa napisana przez panią Agnieszkę Adamczyk, pracownika szpitala, była nieautoryzowaną i niezaakceptowaną przeze mnie treścią. Pracownik nie otrzymał polecenia służbowego, uprawniającego go do ubiegania się o jakiekolwiek środki finansowe do podmiotów zewnętrznych, oraz do przeprowadzenia rozeznania rynku. W związku z powyższym wobec pracownika zostaną wyciągnięte konsekwencje. Zgadza się jedynie fakt, że szpital prowadzi rozeznanie ofertowe, w celu zakupienia lodówki służącej do przechowywania zwłok. Chłodnia którą posiadamy jest wyeksploatowana i użytkowana przez wiele lat.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe