Nasi nagrodzeni na Spotkaniach z Balladą

  • 01.12.2020, 12:15
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Nasi nagrodzeni na Spotkaniach z Balladą
Piotr Kędziora z drugą nagrodą, Katarzyna Zawiła z wyróżnieniem na 28 Ogólnopolskich Spotkaniach z Balladą – Iłża 2020 on-line. Tegoroczna edycja tej bardzo lubianej przez artystów imprezy, której organizatorami są Dom Kultury w Iłży oraz Powiat Radomski, Burmistrz i Rada Miejska w Iłży i Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Radomskiej, odbyła się on – line. Jury pod przewodnictwem Członka Zarządu Głównego Towarzystwa Kultury Teatralnej w Warszawie, Prezesa Grupy Literackiej „Łuczywo” Adolfa Krzemińskiego oceniło 26 prezentacji.

 

Drugą nagrodę w konkursie otrzymał Piotr Kędziora – bard kompozytor, autor tekstów i aranżer, instruktor Parku Kultury, który prowadzi w placówce Warsztaty Piosenki Poetyckiej. Wyróżnienie zdobyła Katarzyna Zawiła – młoda wokalistka, która w Parku Kultury pracuje pod kierunkiem instruktora Piotra Mrózka.


Piotr Kędziora na Spotkania z Balladą wysłał dwa wykonane przez siebie utwory: „Nasz lesie” ze słowami regionalnego poety z Suchedniowa Ryszarda Miernika oraz „Anioł Gaudiego” z tekstem Krzysztofa Kuczkowskiego. Muzykę do obu utworów skomponował Piotr Kędziora.

Katarzyna Zawiła to młoda wokalistka, ale już wyróżniana na ogólnopolskich konkursach i przeglądach wokalnych. W ubiegłym roku zdobyła między innymi wyróżnienie ma XIV Festiwalu Twórczości Chrześcijańskiej w Zakopanem. Jej instruktor Piotr Mrózek na tegoroczne Spotkania z Balladą wysłał nagrania dwóch piosenek w jej wykonaniu: „Moja cisza” oraz „Bezsennie”.

– Bardzo nas wszystkich ucieszyło, że w gronie laureatów Spotkań z Balladą jest dwie osoby ze Starachowic, dwie osoby związane z Parkiem Kultury – mówi Agnieszka Lasek – Piwarska, dyrektor Parku Kultury w Starachowicach – Gratuluję świetnych prezentacji, gratuluję uczestnikom i instruktorom. Mam nadzieję, że już niebawem będziemy mogli posłuchać na żywo nagrodzonych i wyróżnionych autorów. A póki co – zachęcam do obejrzenia ich prezentacji on-line.

Kasia Zawiła w utworze Bezsennie

 

Piotr Kędziora w utworze Anioł Gaudiego

 

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe