Zagrali w piłkę halową i nietypowy bilard

  • 07.12.2020, 14:46
  • Iwona Bryła
2020-12-07turniej.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Familijny Klub Sportowy Łazy Starachowice w minioną niedzielę w ramach imprezy pod hasłem „Gramy nad Kamienną” zorganizował turniej obejmujący: grę w piłkę nożną halową oraz w ciekawą wersję bilarda, w którym zawodnicy zamiast kija używali własnych nóg. W rywalizacji wzięło udział 10 klubów, głównie z naszego miasta i powiatu. A 27 grudnia, jak przypomina prezes FKS Łazy Łukasz Korus, klub weźmie udział w imprezie charytatywnej na rzecz Patryka Niekłania, starachowiczanina poszkodowanego w wypadku samochodowym.

W Mikołajki w Miejskiej Hali Sportowej przy alei św. Jana Pawła II w Starachowicach spotkały się lokalne drużyny piłkarskie na turnieju, przygotowanym dla nich przez Familijny Klub Sportowy Łazy Starachowice, a objętym patronatem przez wiceminister sportu Annę Krupkę, marszałka województwa świętokrzyskiego Andrzeja Bętkowskiego oraz starostę starachowickiego Piotra Babickiego.

Starosta Piotr Babicki pojawił się na otwarciu wydarzenia i otrzymał w upominku klubową koszulkę organizatora. Turniej był okazją do rywalizacji w dwóch dyscyplinach. Pierwszą z nich była halowa piłka nożna. Tu najlepsza okazała się drużyna GKS Arka Pawłów.

Równolegle odbywał się turniej bilarda nożnego, gdzie zamiast stołu był duża plansza rozłożona na ziemi. Bile zastąpiły piłki, które zawodnicy wbijali kopnięciami do wydzielonych miejsc.

Najlepiej zasady tej nietypowej gry opanował Artur Mikos, zdobywając pierwsze miejsce dla Juventy Starachowice. Prezes FKS Łazy Łukasz Korus wychodzi z propozycją bezpłatnego wypożyczenia oryginalnego bilarda także innym zainteresowanym. Chętni proszeni o kontakt z klubem.

Klub szykuje już kolejne wydarzenie sportowo - rozrywkowe połączone z celem charytatywnym. W niedzielę 27 grudnia sportowcy z Łazów m.in. w Miejskiej Hali Sportowej będą zbierać pieniądze dla Patryka Niekłania, starachowiczanina poszkodowanego w wypadku samochodowym.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe