Nie zakrywali nosa i ust grozi im teraz wysoka kara

  • 08.12.2020, 12:11
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Nie zakrywali nosa i ust grozi im teraz wysoka kara
Zgodnie z rozporządzeniem w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii z dnia 1 grudnia 2020 roku osoby, które znajdują się w obiektach handlowych lub usługowych mają obowiązek zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej.  W niedzielę w jednej z galerii handlowych na terenie Starachowic do takiego obowiązku nie zastosowały się dwie osoby w wieku 63 i 61 lat, którym oprócz wysokiej grzywny grozi również do 10 lat pozbawienia wolności ponieważ dopuściły się czynnej napaści na funkcjonariusza policji, który przeprowadzał interwencję.

W niedzielę po południu w jednej z galerii handlowych na terenie Starachowic, policjanci z miejscowej jednostki podjęli interwencje wobec dwóch osób, które nie stosowały się do obowiązku zakrywania nosa i ust w przestrzeni publicznej. Kobieta i mężczyzna nie chcieli podać swoich danych, ponieważ uważali, że nie popełnili żadnego wykroczenia. W trakcie interwencji, gdy osoby zostały poinformowane o tym, że w związku z tą sytuacją zostaną doprowadzeni do najbliższej jednostki Policji celem ustalenia danych, stali się agresywni. Jeden z policjantów został uderzony w ręce przez mężczyznę oraz w tym czasie szarpany przez kobietę, a następnie przez nich odepchnięty. Obie osoby zostały zatrzymane. Okazali się nimi mieszkańcy Starachowic, mężczyzna w wieku 63 lat oraz kobieta w wieku 61 lat.

Mężczyzna i kobieta będą teraz odpowiadali przed sądem za nie stosowanie się do obowiązku zakrywania nosa i ust, za co grozi im wysoka grzywna oraz czynną napaść na funkcjonariuszu publicznym za co grozi do 10 lat pozbawienia wolności. 

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe