Konrad Borek zwycięzcą w grze decyzyjnej on-line

  • 15.12.2020, 15:22
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Konrad Borek zwycięzcą w grze decyzyjnej on-line
W tym roku szkolnym ZSZ nr 3 nawiązał współpracę z Uniwersytetem Warszawskim. Przystąpił do Projektu „Uczelnie Szkołom – o finansach z NBP - mów swoim pieniądzom, dokąd mają iść, zamiast się zastanawiać, gdzie się rozeszły”.”, którego beneficjentem jest wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Projekt finansowany jest przez Narodowy Bank Polski.

We wrześniu w szkole odbyły się bardzo ciekawe warsztaty inaugurujące zadania projektowe. Prowadzili je wyjątkowi goście pani prof. dr hab. Marta Postuła i pan dr Rafał Cieślik- pracownicy wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego.

Głównym celem projektu jest zwiększenie świadomości ekonomicznej i wiedzy finansowej w zakresie bezpiecznego inwestowania oraz oszczędzania u uczniów, w tym w szczególności:

▪ zwiększenie u uczestników projektu wiedzy na temat zasad świadomego i rozsądnego zarządzania finansami osobistymi, w szczególności posiadanymi oszczędnościami, w życiu codziennym i realizowaniu długoterminowych celów;

▪ zwiększenie u uczestników projektu wiedzy na temat instytucji systemu finansowego i rynku kapitałowego, ze szczególnym uwzględnieniem różnych możliwości oszczędzania i inwestowania środków finansowych oraz ryzykiem wiążącym się z korzystania z każdego z nich;

▪ zwiększenie u uczestników projektu wiedzy na temat innowacyjnych technologii w zakresie obrotu bezgotówkowego, w tym szczególnie w kontekście kosztów i bezpieczeństwa dokonywania transakcji,

▪ wykształcenie umiejętności pozyskiwania rzetelnych informacji dotyczących firm i produktów finansowych ( kredyty, pożyczki, ubezpieczenia, instrumenty finansowe), w szczególności pod kątem świadomości ryzyka finansowego oraz konsekwencji złych decyzji;

▪ wykształcenie umiejętności świadomego oszczędzania i inwestowania poprzez udział w grze symulacyjnej.

 

Zgodnie z założeniami projektu ww. cele były realizowane w ramach zajęć kontaktowych (stacjonarnych oraz zdalnych) oddelegowanych pracowników Wydziału Zarządzania UW z uczniami oraz grę decyzyjną on-line.

Zdaniem kończącym działania projektowe był udział w interaktywnej grze decyzyjnej. Każdy uczestnik, po zalogowaniu do gry, w wyznaczonym czasie podejmował określone decyzje dotyczące działań z własnymi (wirtualnymi) pieniędzmi.

Zwycięzcą w grze z naszej szkoły został Konrad Borek uczeń klasy drugiej kształcący się w zawodzie technik mechatronik.

Konrad zmaksymalizował swoje zyski i podjął najwięcej odpowiednich decyzji dotyczących inwestowania. Został zwycięzcą.

Otrzyma nagrodę rzeczową tablet o wartości 1000zł i tytuł „lidera inwestycji”. Dodatkowo, szkoła uczestnicząca w projekcie, otrzyma tytuł „Szkoły przyjaznej finansom osobistym”.

Tematyka projektu wpisuje się w wytyczne polityki oświatowej MEN na ten rok szkolny. Jesteśmy tym bardziej przekonani o tym, ze nasi uczniowie kształcąc się w zawodach tak poszukiwanych na rynku pracy będą mieli w niedalekiej przyszłości dylematy jak pomnażać swoje nadwyżki finansowe!

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
dis
dis 18.02.2021, 11:44
siema
Chubert
Chubert 17.02.2021, 23:05
Alles gut
Stefan
Stefan 17.02.2021, 23:03
Widać, że porządny mężczyzna, życzę dalszych sukcesów pozdrawiam
Chubert
Chubert 17.02.2021, 23:03
pozdruwcie go odemnie rzycie ustawione stym tabeltem
Grażynka Błonek
Grażynka Błonek 17.02.2021, 23:00
Taki chłop to zapracuje na rodzine, bierzcie przykład. :)
marioletta
marioletta 17.02.2021, 22:59
ja to bym mu siebie oddała chyba
mareczek
mareczek 17.02.2021, 22:57
ten kondrat to k00zak jest przeciesz

Pozostałe