Stowarzyszenia znów zabierają głos w sprawie inwestycji ZEC

  • 15.12.2020, 16:01
  • Iwona Bryła
2020-12-16lewkowicz.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Stowarzyszenie „Wrażliwi Społecznie” wobec braku wnioskowanej przez nich debaty publicznej na temat budowy Instalacji Odzysku Energii przez Zakład Energetyki Cieplnej, samo przedstawiło informacje na temat tego przedsięwzięcia w czasie plenerowej konferencji prasowej. Wystąpił na niej także wiceprezes zaprzyjaźnionego Stowarzyszenia „Inicjatywa dla Starachowic”. A jak do poruszonych tam kwestii odnosi się prezes ZEC Marcin Pocheć? Odpowiedź w naszym materiale.

Stowarzyszenie „Wrażliwi Społecznie” było inicjatorem referendum w sprawie oceny przez starachowiczan zasadności budowy Instalacji Odzysku Energii przy ulicy Ostrowieckiej oraz zorganizowania przez lokalne władze informacyjno - dyskusyjnego spotkania dla wszystkich zainteresowanych. Ponieważ do niego nie doszło działacze zwrócili się do opinii publicznej za pośrednictwem dziennikarzy. Prezes „Wrażliwych Społecznie” Paweł Lewkowicz w obszernym wystąpieniu omówił inwestycję pod kątem ekologicznym i finansowym. Zwrócił uwagę m.in. na to, że przy małej Instalacji, jaka jest planowana w Starachowicach, koszt przetworzenia na ciepło i prąd specjalnie wyselekcjonowanej grupy odpadów, jest wyższy niż w dużych obiektach.

Stowarzyszenie ma też obawy o wpływ Instalacji na jakość powietrza i inne elementy środowiska naturalnego.

Paweł Lewkowicz informował ponadto, że spalanie śmieci także w takich urządzeniach jak IOE, jest najmniej preferowaną metodą ich neutralizacji.

W spotkaniu „Wrażliwych Społecznie” z dziennikarzami wziął też udział wiceprezes Stowarzyszenia „Inicjatywa dla Starachowic” Zbigniew Kroczek. Oba Stowarzyszenia podkreślają, że starachowiczanie mają pełne prawo do uzyskania wyczerpującej wiedzy na temat IOE.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Staokrotka
Staokrotka 17.12.2020, 17:50
Co nam prezydent i ZEC chce zafundować, czyli pan Materek i pan Pocheć? Chcą nas truć. Nie odstępują od swoich zamierzeń mimo, że 2 Stowarzyszenia walczą o zdrowie Starachowiczan. Panu Lewkowiczowi i panu Kroczek dziękujemy.

Pozostałe