Srebrny Medal dla Bondarowicza

  • 29.12.2020, 13:21
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Srebrny Medal dla Bondarowicza
Rysunek autorstwa Marcina Bondarowicza został nagrodzony srebrnym medalem w międzynarodowym konkursie organizowanym w Egipcie: The 4th International Caricature Cartoon Contest Egypt - 2020.

Nagrodzony rysunek pierwotnie publikowany był w tygodniku POLITYKA Nr 31/2020 i stanowił ilustrację do rozmowy z Tomaszem Markiewką, filozofem autorem książki „Gniew” (społeczeństwo – jak mówić, by rządzić).

To kolejny sukces Marcina Bondarowicza. W ubiegłym roku artysta zdobył brązowy medal w grupie ilustratorów profesjonalnych w międzynarodowym konkursie: International Cartoon Competition on Environmental Protection zorganizowanym w Chinach. W zorganizowanym w ubiegłym roku 7th “RED MAN” BIENNIAL, China 2019 Marcin Bondarowicz został uhonorowany nagrodą „Excellent Prize”, nagrodą za pracę w kategorii „Cartoon”. Z początkiem roku informowaliśmy o nagrodzie w Indiach gdzie praca Bondarowicza znalazła się wśród pięciu najlepszych rysunków konkursowych w Indiach International Cartoon Contest & Exhibition JaiJagat 2020. W tym roku artysta zdobył pierwszą nagrodę w konkursie organizowanym w Turcji : 7th KalDer Bursa International Cartoon Contest 2020. Marcin Bondarowicz otrzymał również kilka wyróżnień w międzynarodowych konkursach na rysunek prasowy oraz satyryczny m.in. w Brazylii, Chorwacji ,Chinach oraz Kolumbii.

Tym razem praca artysty zdobyła drugie miejsce (srebrny medal) w konkursie rysunkowym organizowanym w Egipcie. Tematem tegorocznej - czwartej edycji konkursu The 4th International Caricature Cartoon Contest Egypt – 2020 jest hasło: ‘’Bez sprawiedliwości nie ma pokoju’’.

Stałe zagrożenia, cierpienia narodów i jednostek w obliczu przemocy, wojen i wszelakiego rodzaju zorganizowanego terroryzmu wzmagają lęki w obliczu kolejnego globalnego zagrożenia jakim jest pandemia koronawirusa. Odtąd ludzie na całym świecie z nową intensywnością uświadomili sobie swoją słabość i zaczęli patrzeć w przyszłość z głębokim lękiem słowa kierowane przez organizatorów konkursu zyskują wśród artystów – rysowników coraz większy odzew. Na konkurs wpłynęło setki prac autorów z całego świata. Organizatorem Konkursu jest FECO Federation Cartoonists Organization oraz ''Cairocature'' międzynarodowy egipski magazyn (e-humor i satyra).

Czuję się zaszczycony i szczęśliwy. To wielkie wyróżnienie dla artysty. Fakt ten cieszy tym bardziej, że znalazłem się w doborowym towarzystwie, wśród największych artystów - rysowników z całego świata.

 

Oficjalne wyniki konkursu The 4th International Caricature Cartoon Contest, Egypt – 2020 :

PIERWSZA NAGRODA : JITET KUSANA - INDONEZJA

DRUGA NAGRODA : MARCIN BONDAROWICZ - POLSKA

TRZECIA NAGRODA ex aequo : ANTÓNIO SANTOS – PORTUGALIA

NIKOLA LISTES - CHORWACJA

NAGRODY SPECJALNE : IZABELA KOWALSKA – WIECZOREK - POLSKA

SEYIT SAATCI – TURCJA

ANGEL RAMIRO – KOLUMBIA

FINALIŚCI:

ALEKSEY KIVOKURTCEV – ROSJA

ALI SHABANI – IRAN

DORU AXINTE – RUMUNIA

HOSSEIN NAGHIB – IRAN

JULIO CARRIÓN CUEVA-KARRY – PERU

MOHAMMAD HOSAIN AKBARI - IRAN

PEDRO RIBEIRO FERREIRA – PORTUGALIA

CHEN ANYONG - CHINY

________________________

MARCIN BONDAROWICZ (ur. w 1976 r. w Starachowicach) rysownik i ilustrator. Zajmuje się plakatem, ilustracją prasową, współpracuje z wydawnictwami oraz magazynami biznesowymi, polityczno-społecznymi jak również serwisami i portalami informacyjnymi w kraju i zagranicą. Autor licznych publikacji prasowych Uczestnik, juror i laureat wielu międzynarodowych konkursów na rysunek prasowy oraz satyryczny. Na co dzień uczy malarstwa i rysunku w Państwowym Ognisku Plastycznym w Starachowicach. Wiele prac Marcina Bondarowicza znajduje się w zbiorach muzealnych oraz prywatnych kolekcjach w kraju i zagranicą. Stała ekspozycja ilustracji, plakatów oraz publikacji autorstwa Marcina Bondarowicza dostępna jest na oficjalnej stronie autora: www.bondarowicz.net/

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe