Działacze PiS oceniają stary rok

  • 05.01.2021, 22:45
  • Iwona Bryła
2021-01-06pis.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Parlamentarzyści i samorządowcy Prawa i Sprawiedliwości podsumowali zakończony niedawno 2020 rok. Wszyscy zwracali uwagę na to, że przejdzie on do historii jako czas walki z pandemią koronawirusa. Batalia toczyła się nie tylko na polu służby zdrowia, ale i gospodarki.

Poseł Krzysztof Lipiec, przewodniczący PiS w województwie świętokrzyskim ocenił, że polski rząd działał adekwatnie do pojawiających się wyzwań. Ratowaniu przedsiębiorców i pracowników służył cały szereg programów pomocowych, a pod koniec 2020 roku do Polski dotarła szczepionka przeciw koronawirusowi.

Poseł Marek Kwitek mówił o dużym wsparciu dla gmin i powiatów z Funduszu Dróg Samorządowych oraz Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Ponadto pod koniec roku rząd ogłosił kolejny program wsparcia, tym razem dla terenów popegeerowskich. Senator Jarosław Rusiecki wyraził wdzięczność żołnierzom Wojsk Obrony Terytorialnej za zaangażowanie w walkę z pandemią i budowanie poczucia bezpieczeństwa wśród Polaków. Optymizm niesie też nowy budżet państwa na 2021 rok, w którym zabezpieczono środki na świadczenia dla rodzin i seniorów.

Radna powiatu starachowickiego z klubu PiS Danuta Krępa przypomniała, że dzięki Funduszowi Inwestycji Lokalnych Zespół Szkół Zawodowych nr 3 w Starachowicach doczeka się remontu, a dotacje z Funduszu Dróg Samorządowych umożliwią inwestycje w gminach Brody i Mirzec.

Na znaczące rządowe wsparcie dla samorządów wiejskich zwrócił uwagę Jan Zawisza, przewodniczący Rady Gminy w Mircu.

Poseł Krzysztof Lipiec podsumował, że nowy 2021 rok będzie, jak szacuje m.in. Międzynarodowy Fundusz Walutowy, czasem powrotu Polski do takiego rozwoju gospodarczego, w którym znajdowała się przed wybuchem epidemii.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe