Trwają szczepienia służby zdrowia przeciw koronawirusowi

  • 05.01.2021, 22:51
  • Iwona Bryła
2021-01-06szczepienia.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
W ramach ogólnopolskiego programu szczepień przeciwko COVID- 19 trwa szczepienie pierwszej tzw. zerowej grupy, obejmującej m.in. lekarzy i pielęgniarki. W powiecie starachowickim aktualnie chce z nich skorzystać 1100 osób. Mają być zaszczepione do połowy stycznia, potem przyjdzie kolej m.in. na seniorów po 60- tce. W naszym mieście i powiecie będzie można się zaszczepić w 9 placówkach.

Trwają szczepienia tzw. Grupy O, w której znajduje się personel medyczny i inni pracownicy zakładów leczniczych, osoby zatrudnione w Sanepidzie, domach i ośrodkach pomocy społecznej, farmaceuci, wykładowcy i studenci kierunków medycznych. W naszym powiecie szczepienia tej grupy prowadzi szpital w Starachowicach. Jak informuje rzecznik placówki Katarzyna Ofman zapisy nadal trwają, natomiast aktualna lista liczy ponad tysiąc osób.

Szpital do tej pory wyszczepił w całości pierwszą, liczącą 75 dawek partię i aktualnie podaje drugą obejmującą 270 dawek. Kolejna zostanie zamówiona w tym tygodniu.

Ze szczepień skorzystał m.in. szpitalny kardiolog dr Andrzej Dziekoński i zachęca do tego nie tylko swoich pacjentów.

Szczepienia kolejnej tzw. Grupy 1: pensjonariuszy domów pomocy i zakładów opiekuńczo-leczniczych, osób powyżej 60- tego roku życia, służb mundurowych i nauczycieli, mają ruszyć od 15 stycznia. Na obecną chwilę nie ma jeszcze szczegółów dotyczących zapisów dla tych osób.

Na razie Ministerstwo Zdrowia opublikowało tylko listę placówek, w których będzie się można zaszczepić. W Starachowicach są to: nasz szpital, przychodnia „Vita” przy ul. Borkowskiego oraz dwie przychodnie „Eskulapa” przy ulicach Kilińskiego i Murarskiej. W powiecie starachowickim sczepić mają: niepubliczny ośrodek „Panaceum” w Stykowie przy ul. Nadrzecznej (gmina Brody), ośrodki zdrowia: w Pawłowie, Ambrożowie (gmina Pawłów), w Mircu Starym (gmina Mirzec) oraz w Wąchocku przy ulicy Starachowickiej (gmina Wąchock).

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe