Poznaliśmy oferty w przetargu na prace przygotowawcze do obwodnicy Starachowic

  • 06.01.2021, 13:13
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
2021-01-06wojtyszek.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Poznaliśmy oferty złożone w przetargu na opracowanie dokumentacji dla obwodnicy Starachowic w ciągu drogi krajowej nr 42. Inwestycja będzie realizowana w ramach rządowego Programu budowy 100 obwodnic.

Opracowaniem pierwszego etapu dokumentacji dla obwodnicy Starachowic zainteresowanych jest ośmiu wykonawców. Złożone przez nich oferty opiewają na kwoty od około 6,4 mln do 8,8 mln złotych. Inwestor przeznaczył na realizację zadania 11,7 mln złotych. Komisja przetargowa przystępuje do analizy ofert w celu wyłonienia wykonawcy.

 

Obowiązki wykonawcy 

 

Warianty przebiegu obwodnicy Starachowic zostaną opracowane w ramach prac przygotowawczych, na które ogłoszony został przetarg. Wyłoniony w postępowaniu wykonawca będzie miał za zadanie opracowanie Studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego z elementami koncepcji programowej, uzyskanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach w ciągu 37 miesięcy od podpisania umowy oraz przygotowanie materiałów potrzebnych do przetargu na realizację inwestycji w systemie „Projektuj i buduj” z udzielaniem odpowiedzi na pytania wykonawców w czasie tego postępowania.  

 

Bezpieczeństwo i komfort 

 

Podstawowym celem budowy obwodnicy Starachowic jest zwiększenie przepustowości i płynności ruchu tranzytowego w ciągu drogi krajowej nr 42, poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego i odciążenie układu komunikacyjnego miasta.  Inwestycja poprawi komfort życia mieszkańców, przyczyni się do zmniejszenia emisji spalin i hałasu. Nastąpi poprawa dostępności ważnych ośrodków miejskich i obszarów istotnych dla rozwoju regionu w tym Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Nowa inwestycja ułatwi podróżowanie pomiędzy Skarżyskiem-Kamienną, a Ostrowcem Świętokrzyskim. Obwodnica Starachowic będzie stanowiła nowy ciąg drogi krajowej nr 42 wraz z realizowaną obwodnicą Wąchocka, co poprawi skomunikowanie drogi ekspresowej S7 z drogą krajową nr 9.  

  

Do wybudowania w ramach inwestycji 

 

Zakładany zakres inwestycji obejmuje budowę drogi klasy GP (głównej o ruchu przyspieszonym) o długości około 14 km, obiektów i skrzyżowań umożliwiających powiązanie obwodnicy z istniejącymi drogami i ulicami miejskimi. W ramach inwestycji planowana jest budowa dodatkowych jezdni do obsługi przyległych terenów lub przebudowa innych dróg publicznych. Podczas budowy obwodnicy powstaną obiekty inżynierskie, urządzenia ochrony środowiska oraz elementy bezpieczeństwa ruchu drogowego, odwodnienia drogi.

 

Inne obwodnice w woj. świętokrzyskim 

 

W ramach Programu budowy 100 obwodnic w województwie świętokrzyskim powstaną 4 obwodnice: 

  • Wąchocka w ciągu drogi krajowej nr 42, 
  • Chmielnika w ciągu dróg krajowych 73/78, 
  • Osieka w ciągu drogi krajowej 79, 
  • Starachowic w ciągu drogi krajowej nr 42. 

 

Trwają już prace przygotowawcze do budowy odwodnić Chmielnika i Osieka. W grudniu ub. roku podpisaliśmy umowę na realizację w systemie „Projektuj i buduj” obwodnicy Wąchocka.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe