Fundusz środowiska ma do rozdania 40 mln zł

  • 20.01.2021, 11:10
  • Iwona Bryła
2021-01-20wfosigw.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Setki milionów już trafiło do beneficjentów, a kolejna pula pieniędzy właśnie czeka na rozdanie. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach w minionym roku rozdysponował aż 258 mln zł, pomagając finansowo osobom indywidualnym, samorządom i instytucjom. W tym roku na zainteresowanych czeka na ten moment 40 mln zł. Wnioski można składać od 18 stycznia.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach na ostatniej konferencji prasowej podsumował swoją działalność w 2020 roku i zaprosił do korzystanie z nowej oferty pomocowej. Prezes Ryszard Gliwiński mówił o minionym roku, że był to czas rekordowego wsparcia dla mieszkańców, samorządów i instytucji. Fundusz zaoferował im cały szereg programów pomocowych. Dotyczą one m.in. modernizacji infrastruktury wodno- ściekowej, regeneracji gleb, usuwania azbestu, czy oszczędzania wody poprzez gromadzenia deszczówki. Ale to także wsparcie przedsiębiorców i szpitali w ramach walki z epidemią COVID- 19, czy szeroka pomoc dla Ochotniczej Straży Pożarnej na zakup samochodów, sprzętu ratowniczego i termomodernizację remiz.

Coraz bardziej popularny wśród Polaków program „Czyste Powietrze”, finansujący wymianę ogrzewania w domach jednorodzinnych na urządzenia nie zanieczyszczające atmosfery, w województwie świętokrzyskim realizowany jest wzorcowo. Kielecki Fundusz jako jedyny w kraju w minionym roku rozpatrzył wszystkie wnioski złożone przez mieszkańców i wypłacił im w sumie ponad 95 mln zł, czyli ponad 73,5 mln zł więcej niż 2 lata temu.

Z najwyższym uznaniem o dokonaniach WFOŚiGW w Kielcach wypowiadali się obecni na konferencji goście, w tym parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości. Posłanka Agata Wojtyszek zwróciła uwagę na zaangażowanie instytucji w walkę z koronawirusem, ale także na efektywność codziennej pracy zatrudnionych tam osób.

Parlamentarzystka chwaliła również otwartość na problemy wnioskodawców.

Pozostali uczestnicy spotkania mówili m.in. o mnogości zadań i ich skutecznej realizacji przez co świętokrzyski Fundusz wyrasta na krajowego lidera.

Na beneficjentów czekają już w WFOŚiGW w Kielcach kolejne pieniądze. W ramach pierwszego naboru wniosków, który ruszył z początkiem tego tygodnia oferowane jest w sumie 40 mln zł.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe