Przetarg na Pasternik unieważniony

  • 20.01.2021, 11:11
  • Iwona Bryła
2021-01-20pasternik.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Przetarg na oczyszczenie dna zbiornika wodnego Pasternik musiał zostać unieważniony z przyczyn formalnych. Gmina popełniła błąd w dokumentach.

Przetarg na oczyszczenie zbiornika wodnego Pasternik w Starachowicach był już na etapie otwarcia ofert od wykonawców, których zgłosiło się trzech, w tym jeden z ceną niższą od około 14,5 mln zł, które miasto zamierzało przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.

W wyborze najkorzystniejszej propozycji i podpisaniu umowy z wykonawcą przeszkodził jednak błąd w dokumentacji przetargowej. Polegał on na nieprawidłowym określeniu formy wynagrodzenia. Z tego powodu prezydent Marek Materek zdecydował o unieważnieniu procedury. Tym samym oczyszczenie dna Pasternika, które miało być początkiem prac polegających na przywróceniu temu zbiornikowi dawnej atrakcyjności, odsuwa się w czasie. Pocieszającą informacją może być ta, że gmina już od dawna ma zabezpieczone pieniądze na te inwestycje. Na projekt miasto pozyskało dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe