Być jak najbliżej mieszkańców

  • 21.01.2021, 09:21
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Być jak najbliżej mieszkańców
Prezydent Starachowic Marek Materek zajął trzecie miejsce w rankingu „Top 10 prezydentów polskich miast pod kątem liczby obserwujących w mediach społecznościowych (Facebook + Twitter) - z uwzględnieniem liczby mieszkańców danego miasta (oprac. PortalSamorzadowy).”

Każdy sposób jest dobry by być bliżej mieszkańców swojego miasta, ważna jest nie tylko możliwość prezentacji poglądów, pomysłów, planów inwestycyjnych, ale także możliwość dialogu. A taką możliwość włodarzom miast i mieszkańcom dają portale społecznościowe. Nic dziwnego w tym, że tak chętnie z tego korzystają. Z jakim skutkiem? To sprawdzał Portal Samorządowy, wyniki przedstawił w rankingu „Top 10 prezydentów polskich miast pod kątem liczby obserwujących w mediach społecznościowych (Facebook + Twitter) - z uwzględnieniem liczby mieszkańców danego miasta (oprac. PortalSamorzadowy).”

Sprawdzono wymienione dwa portale prezydentów ponad 60 dużych i średnich miast, w tym wszystkich wojewódzkich. W wymienionym rankingu Prezydent Starachowic Marek Materek uplasował się na podium, zdobywając trzecie miejsce z podobnym zasięgiem w social media co prezydenci dużo większych miast.

- Założyłem profil na Facebooku, gdyż uznałem, że dzięki temu mogę szybciej trafiać do ludzi oraz że mieszkańcy mogą szybciej trafiać do mnie. Wysyłają mi za tym pośrednictwem np. zdjęcia i proszą o interwencję. Zwracają się - moim zdaniem - z takimi sprawami, z którymi nigdy nie zgłosiliby się do urzędu – informuje Prezydent Starachowic Marek Materek, który swoje konto w mediach społecznościowych prowadzi samodzielnie. - To zajmuje dużo czasu i zdarza się, że mieszkańcy dziwią się, otrzymując ode mnie wiadomość w środku nocy.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe