Gminy pomogą dostać pieniądze na wymianę pieców

  • 27.01.2021, 10:00
  • Iwona Bryła
2021-01-27wfosigw.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Ubiegłoroczna modyfikacja programu „Czyste Powietrze” umożliwia skorzystanie z dotacji na wymianę pieców grzewczych, drzwi, czy okien także mniej zamożnym mieszkańcom. Wcześniej muszą oni w swoich gminach uzyskać zaświadczenie o dochodach. Te z kolei za obsługę jednego wniosku dostają do 100 zł refundacji od Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach. Na taką współpracę z Funduszem zdecydowało się aktualnie 60 świętokrzyskich gmin, w tym Starachowice.

W siedzibie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach wręczono symboliczne podziękowania przedstawicielom gmin, które zdecydowały się włączyć do programu „Czyste Powietrze”, wydając mieszkańcom potrzebne zaświadczenia o wysokości dochodów. Dzięki temu mogą oni dostać do 37 tys. zł na montaż ekologicznego ogrzewania domu, wymianę stolarki okienno - drzwiowej, czy ogrzewanie budynku, a gminy zyskują do 100 zł za każdego obsłużonego beneficjenta.

Na obsługę wniosków do programu „Czyste Powietrze” zdecydowało się aktualnie 60 ze 102 świętokrzyskich gmin. Prezes Ryszard Gliwiński liczy na zainteresowanie także ze strony pozostałych samorządów.

Na współpracy zyskują obie strony, a przy okazji zyskuje także środowisko- podkreślali parlamentarzyści Prawa i Sprawiedlwości obecni na spotkaniu w kieleckim Funduszu.

W gronie gmin, które zdecydowały się na włączenie do programu „Czyste Powietrze” znalazły się Starachowice.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe