Starsze klasy z SP nr 2 mają być przeniesione do „trzynastki”

  • 27.01.2021, 10:02
  • Iwona Bryła
2021-01-27sp2.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Gmina Starachowice, powołując się na niż demograficzny, planuje zmniejszyć ilość uczniów w Szkole Podstawowej nr 2 na osiedlu Michałów. Na miejscu mają pozostać przedszkolaki i młodsi uczniowie, natomiast klasy IV - VIII będą dowożone do SP nr 13. To pomysł, który gmina ma zamiar wdrożyć od 1 września 2022 roku.

Jak tłumaczy wiceprezydent Starachowic Aneta Nasternak propozycja przekształcenia Szkoły Podstawowej nr 2 w filię Szkoły Podstawowej nr 13 wynika z konieczności zmierzenia się gminy z niekorzystną sytuacją demograficzną. Starachowice odnotowują systematyczny spadek ilości swoich małych mieszkańców. Z roku na rok ulega też zmniejszeniu liczba dzieci w obwodzie Szkoły Podstawowej nr 2. Już teraz nie udało się utworzyć klasy III, a według prognoz od nowego roku szkolnego takie same trudności pojawią się w przypadku klasy I.

Zmiany, które proponuje miasto polegają na pozostawieniu w SP nr 2 oddziału przedszkolnego oraz klas I-III i bezpłatnym dowozie uczniów klas IV-VIII do Szkoły Podstawowej nr 13.

Kwestia przeniesienia części uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 do Szkoły Podstawowej nr 13 będzie przedmiotem piątkowego posiedzenie Rady Miejskiej w Starachowicach w formie uchwały intencyjnej.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe