Przelała oszustowi ponad 20 000 złotych

  • 28.01.2021, 07:00
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Przelała oszustowi ponad 20 000 złotych
Ostrzegamy przed nierozważnym nawiązywaniem kontaktów za pomocą sieci internetowej. O negatywnych skutkach takiej znajomości przekonała się 34-latka z powiatu starachowickiego, która straciła ponad 20 000 złotych.

W ostatnim czasie duża część życia codziennego przeniosła się do świata wirtualnego. Jedną z możliwości Internetu są rozmowy z drugą osobą, która może znajdować się w innym państwie, a nawet na innym kontynencie. Bywa niestety, że taka znajomość ma niemiłe konsekwencje. Przekonała się o tym ostatnio 34-letnia mieszkanka powiatu starachowickiego, która za pośrednictwem Internetu poznała mężczyznę podającego się za obywatela Hiszpanii. Po nawiązaniu nieco bliższej relacji mężczyzna zwrócił się do kobiety o pomoc. Potrzebował gotówki aby opłacić hotel oraz mieć możliwość powrotu z Wybrzeża Kości Słoniowej, gdzie rzekomo zajmował się kupowaniem ziarna kakaowca. Nie mógł za wszystko zapłacić swoimi pieniędzmi, ponieważ jego karta została zablokowana, a mógł ją tylko odblokować po powrocie. Na to wszystko niestety nabrała się 34-latka, która dokonując 14 transakcji przelała mężczyźnie ponad 20 000 złotych.  Dopiero po fakcie uświadomiła sobie, że miała do czynienia z oszustem.

Taka forma oszustwa przez sieć internetową to jedna z wielu. Pamiętajmy, że pieniądze możemy również stracić kupując od niewiarygodnych sprzedawców, lub kusząc się na wyjątkową okazję.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe