Mieszkaniowe inwestycje w Starachowicach

  • 29.01.2021, 13:28
  • Iwona Bryła
2021-01-29mieszkania.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Zapowiada się ożywienie zastałego od wielu lat starachowickiego rynku mieszkaniowego. Gmina kończy 60 mieszkań przy ulicy Piłsudskiego, a w przyszłym roku planuje rozpocząć budowę 39 kolejnych przy alei św. Jana Pawła II. Miasto porozumiało się też z powiatem na temat odkupienia od niego starego szpitala przy ulicy Radomskiej i zbudowania w tym miejscu osiedla.

Według zapowiedzi prezydenta Starachowic nasze miasto właśnie teraz wchodzi w etap przełamywania mieszkaniowego zastoju. Pierwsza jaskółka zmian to dobiegająca końca budowa trzech bloków z 60 mieszkaniami na wynajem przy ulicy marszałka Piłsudskiego. W tym roku gmina chce też przygotować dokumentację pod przyszłoroczną budowę kolejnego bloku przy alei św. Jana Pawła II.

Kolejną inicjatywą miasta jest odkupienie od powiatu budynku starego szpitala wraz z gruntem i wybudowania tam osiedla mieszkaniowego. Oba samorządy porozumiały się już co do warunków transakcji, która jak szacuje prezydent może nastąpić w ciągu najbliższych 2 miesięcy.

Rynek mieszkaniowy w Starachowicach uzupełnią też inwestycje prywatne przy ulicy Oświatowej (dawne starostwo), rotmistrza Pileckiego (dawny MOPS) i Staszica (teren między sądem rejonowym a Specjalnym Ośrodkiem Szkolno - Wychowawczym), które są na różnym etapie zaawansowania.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe