SP nr 2 nie będzie filią SP nr 13

  • 01.02.2021, 15:47
  • Iwona Bryła
2021-02-01sp2.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Rodzice, nauczyciele, mieszkańcy i część radnych miejskich sprzeciwili się pomysłowi gminy Starachowice wprowadzenia zmian w Szkole Podstawowej nr 2 na osiedlu Michałów. Miały one polegać na pozostawieniu w tej placówce oddziału przedszkolnego oraz klas I - III i bezpłatnym dowozie pozostałych uczniów do Szkoły Podstawowej nr 13. Miasto wycofało się ze swoich zamiarów, zdejmując uchwałę w sprawie szkoły z piątkowej sesji rady miejskiej.

Delegacja z osiedla Michałów pojawiła się na samorządowych obradach z protestacyjnymi transparentami. Mieszkańcy dostali też wsparcie ze strony radnych: Sylwestra Kwietnia oraz tych z klubu PiS, którzy już na początku sesji zawnioskowali o zdjęcie z porządku obrad uchwały w sprawie zamiaru przekształcenia SP nr 2 w filię SP nr 13. Wtedy to się nie udało, zabrakło głosów, rozpoczęła się więc dyskusja. Wiceprezydent Aneta Nasternak uzasadniała zmiany niekorzystną demografią oraz małym zainteresowaniem nauką w „dwójce”.

Przedstawiciel rodziców mówił m.in. o obawach dotyczących likwidacji SP nr 2 w efekcie proponowanych zmian. Ze sprzeciwem rodziców solidaryzowała się prezes oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Starachowicach Mariola Gałka. Radni, którzy zabrali głos byli zdecydowanie przeciwni lub sceptyczni.

Prezydent Marek Materek poprosił o przerwę, a po wznowieniu obrad przekonywał, że uchwała nie jest dziełem przypadku, ale danych, które pokazują niewielką liczebność klas w SP nr 2 i prognozują kłopoty z utrzymaniem zatrudnienia nauczycieli. Mimo to, jak mówił nie chcąc narazić się na zarzuty oszczędzania na dzieciach, zawnioskował o wycofanie uchwały z obrad, ale zaznaczył, że liczy na podjęcie przez lokalną społeczność współpracy z miastem z w zakresie zwiększenia ilości uczniów w SP nr 2.

Troskę o rozwój SP nr 2 zadeklarowała jej dyrektor Agnieszka Samsonowska. Wniosek o rezygnację z rozpatrywania uchwały poparli wszyscy obecni na posiedzeniu radni.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe