WFOŚiGW chce rozdać szpitalom w sumie 250 tys. zł

  • 02.02.2021, 11:44
  • Iwona Bryła
2021-02-03wfosigw.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej uruchomił nową transzę finansowego wsparcie dla szpitali na utylizację odpadów medycznych w ramach walki z koronawirusem. Za pośrednictwem wojewódzkich oddziałów kieruje do nich w sumie 6 mln 700 tys. zł pomocy, z czego do województwa świętokrzyskiego trafi 250 tys. zł. Pieniądze czekają w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach. Placówki już mogą składać wnioski.

Start pomocy dla szpitali ogłoszono na konferencji prasowej w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach. Jest to już druga edycja tego typu wsparcia, w ramach pierwszej, jak informował prezes kieleckiego Funduszu Ryszard Gliwiński, 50 polskich lecznic otrzymało w sumie ponad 3 mln zł, a w województwie świętokrzyskim z pomocy w kwocie 170 tys. zł skorzystał szpital w Starachowicach, przeznaczając je na utylizację odpadów medycznych. Aktualnie jest do rozdania więcej, bo ponad 6 mln zł w skali kraju.

 

Kryteria naboru w tej edycji są rozszerzone, co pozwoli większej ilości szpitali skorzystać ze wsparcia przeznaczonego, po raz kolejny, na bezpieczne pozbywanie się opadów powstałych w czasie zwalczania COVID - 19.

 

Wiceminister sportu i jednocześnie posłanka PiS Anna Krupka oraz jej klubowa koleżanka Agata Wojtyszek podziękowały Wojewódzkiemu Funduszowi Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach za zaangażowanie na rzecz wspierania szpitali, ale także przedsiębiorców poszkodowanych przez epidemię koronawirusa.

 

O tym, jak ważne dla szpitali, zaangażowanych w kosztochłonną walkę z epidemią, są dodatkowe pieniądze, mówili także inni parlamentarzyści PiS: poseł Andrzej Kryj i senator Krzysztof Słoń.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Stokrotka
Stokrotka 02.02.2021, 12:12
201 tys. 33 zł i 49 groszy – taką kwotą, według ostatniego wpisu na FB, dysponuje starachowicki sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy po tegorocznych zbiórkach na rzecz wsparcia .
Stokrotka
Stokrotka 02.02.2021, 12:08
250 000 zł na województwo świętokrzyskie?
To nasz szpital od rządu dostał kilka milionów.

Pozostałe