Jak najwięcej usług przez internet

  • 03.02.2021, 07:06
  • Iwona Bryła
2021-02-03serwer.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Gmina Starachowice realizuje wielomilionowy projekt polegający na zaoferowaniu jak największej ilości usług przez internet. Tą drogą mieszkańcy będą mogli m.in. zapłacić miejskie podatki, czy zarezerwować datę ślubu w USC, ale i zapisać dziecko do przedszkola, podejrzeć w elektronicznym dzienniku, jak uczą się ich pociechy oraz skorzystać z propozycji placówek kultury, sportu i opieki społecznej. W tym celu w dawnym Gimnazjum nr 3 już powstała miejska serwerownia, przetwarzająca dane niezbędne do realizacji e- usług, a teraz ma się odbyć przetarg na zakup systemów informatycznych.

Serwerownia to jeden z elementów procesu przenoszenia w przestrzeń wirtualną usług świadczonych przez Urząd Miejski w Starachowicach i podległe mu jednostki. Kosztowała około 4 mln zł, natomiast wartość całego projektu cyfryzacji to ponad 15 mln 350 tys. zł.

Sebastian Krawczyk, kierownik Referatu Obsługi Informatycznej Urzędu Miejskiego w Starachowicach i koordynator projektu cyfryzacyjnego podkreśla, że usytuowana w dawnym gimnazjum serwerownia należy do jednych z najbardziej zaawansowanych technologicznie. Wszystko po to, by bezpiecznie zarządzać cennymi informacjami, jakimi są dane obywateli.

Serwerownia to jedno, ale do uruchomienia zdalnych usług konieczne jest posiadanie odpowiednich systemów informatycznych. Gmina lada dzień ma ogłosić przetarg na ich zakup.

Jeden z systemów umożliwi wymianę we wszystkich placówkach gminnych telefonów analogowych na cyfrowe, co będzie dużym ułatwieniem w e- kontaktach zwłaszcza dla osób niepełnosprawnych.

Do zdalnych usług powinniśmy zyskać dostęp już w przyszłym roku.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe