XXVIII sesja rady powiatu

  • 03.02.2021, 22:36
  • Powiat Starachowicki
XXVIII sesja rady powiatu
28 stycznia br. odbyła się XXVIII sesja Rady Powiatu w Starachowicach. Radni zapoznali się na niej m.in. z informacją o stanie porządku i bezpieczeństwa, także w zakresie ochrony przeciwpożarowej na terenie powiatu w 2020r. Przyjęli też szereg uchwał, w tym m.in. o zmianach w budżecie czy udzieleniu dotacji Gminie Starachowice. 

Z uwagi na aktualną sytuację epidemiologiczną XXVIII sesja Rady Powiatu w Starachowicach zwołana została w trybie zdalnym. Uczestniczyło w niej 18 radnych. Posiedzenie poświęcone było tematyce bezpieczeństwa. Tak jak co roku informacje o stanie bezpieczeństwa w powiecie przedstawili komendanci powiatowi policji i straży pożarnej. Tym razem jednak odbyło się to w formie zdalnej. Radni mogli kierować swoje uwagi w formie elektronicznej.

Przedstawiono też informację z przebiegu realizacji „Powiatowego Programu Zapobiegania Przestępczości oraz Porządku Publicznego i Bezpieczeństwa Obywateli” za 2020 rok. Sprawozdanie ze swojej działalności w ubiegłym roku złożył również Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego.

Radni podjęli też kilka uchwał, dotyczących m.in. zmian w budżecie, Wieloletniej Prognozie Finansowej Powiatu na lata 2021 – 2029 czy w sprawie przyznania pomocy finansowej Gminie Starachowice.

Powiat przekaże gminie dotację w wysokości 140 tys. zł na modernizację boiska do piłki nożnej. Chodzi o zakup trybun oraz wyposażenia niezbędnego do utrzymania obiektów sportowych, tj. boiska ze sztuczną nawierzchnią przy ulicy Szkolnej w Starachowicach. Gmina deklaruje zapewnić trwały i bezpłatny dostęp do pełnowymiarowego boiska ze sztuczną nawierzchnią oraz stadionu dla uczniów oraz dyrekcji szkół, prowadzonych przez Powiat, w ciągu całego roku szkolnego (w godz. 7.00 -15.00).

 

Fotorelacja z sesji

Powiat Starachowicki

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe