Rośnie zainteresowanie „Czystym Powietrzem”

  • 05.02.2021, 07:30
  • Iwona Bryła
2021-02-05lipiec.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
W województwie świętokrzyskim rozpatrzono do tej pory ponad 11,5 tysiąca wniosków na kwotę ponad 220 mln złotych w ramach rządowego programu „Czyste Powietrze". M.in. takie informacje można było usłyszeć na konferencji prasowej posła z PiS Krzysztofa Lipca i jego gościa Bartłomieja Orła, pełnomocnika premiera Mateusza Morawieckiego ds. realizacji wspomnianego programu. „Czyste Powietrze” od 2018 roku walczy ze smogiem zachęcając obywateli do wymiany starych pieców grzewczych i przeprowadzenia innych ekologicznych inwestycji w domach, poprzez finansowanie części wydatków.

 

Przewodniczący Prawa i Sprawiedliwości w Świętokrzyskiem poseł Krzysztof Lipiec przypomniał, że na wieloletni program „Czyste Powietrze” rząd w skali kraju zabezpieczył 113 mld zł. To pieniądze na dofinansowania lub pożyczki dla właścicieli domów jednorodzinnych na montaż ekologicznego ogrzewania, wymianę stolarki okienno- drzwiowej, czy ocieplenie budynku.

O tym, że mieszkańcy także województwa świętokrzyskiego, coraz chętniej sięgają po tę pomoc, przekonywał Bartłomiej Orzeł, pełnomocnik premiera ds. realizacji „Czystego Powietrza”. Również coraz więcej gmin decyduje się na pomoc mieszkańcom w wypełnianiu formalności ze złożeniem wniosków, co oszczędza im wizyt w wojewódzkich oddziałach Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. W województwie świętokrzyskim takie wsparcie oferuje aktualnie 60 samorządów, co przekłada się dla nich na gratyfikacje finansowe za obsługę wniosków.

Poseł Krzysztof Lipiec poruszył również temat walki z koronakryzysem w polskiej gospodarce. Zwrócił uwagę, że produkcja przemysłowa mimo pandemii wzrosła w okresie grudzień 2019 – grudzień 2020 o 11,2%, a spadek Produktu Krajowego Brutto jest mniejszy niż zakładano, bo sięgnął 2,8 %, a nie 4%. Ponadto rząd przeznaczył już w sumie 300 mld zł pomocy dla przedsiębiorców.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe