30 gruntowych dróg do remontu

  • 05.02.2021, 08:00
  • Iwona Bryła
2021-02-05materek.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Dzięki pozyskaniu przez gminę ponad 14 mln zł z rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych aż 30 dróg gruntowych Starachowice ma być utwardzonych w tym i w przyszłym roku. Za te pieniądze zostanie także zrealizowanych 10 innych zadań związanych m.in. z poprawą bezpieczeństwa pieszych, budową nowych mieszkań na osiedlu Południe, czy wzbogaceniem infrastruktury na stadionie miejskim.

W tegorocznym budżecie Starachowic jest już zapisanych 13 inwestycji drogowych. Dzięki 14 mln zł dotacji do planu obejmującego ten i przyszły rok dołożono 30 dróg o nawierzchni gruntowej. Chodzi o remonty ulic: Wiejskiej, Strugowej, Łącznej, Smugowej, Wrzosowej (odcinek od ul. Podlesie do granicy lasu), dwóch łączników między ulicami Myśliwską i Smugową, Słowackiego, Sosnowej, Letniskowej, Cichej, Lachy, Sąsiedzkiej, Ziołowej, Nad Kamienną, Wanacja, Owocowej, Klonowej, fragmentów ul. Staszica (od strony podwórek), Dalekiej, Pieszej, Wysokiej, Nadrzecznej (odnoga), Wspólnej (etap III), Bursztynowej, Diamentowej i Rubinowej oraz wykonanie dokumentacji dla remontów: Radoszewskiego, Spokojnej i Jeżynowej.

Pozyskana dotacja, oprócz dróg, pozwoli także na zrealizowanie 10 innych inwestycji związanych z drogownictwem, oświatą, mieszkalnictwem, sportem i rekreacją. Zostanie dokończona modernizacja targowiska miejskiego, remont Szkoły Podstawowej nr 9 (dach i elewację) i przebudowa ciągu pieszego w pobliżu PZU (w dół w stronę ul. Kilińskiego), gmina zbuduje nowy blok przy ul. Jana Pawła II, doświetli więcej przejść dla pieszych oraz ulic, wykona nowe alejki na cmentarzach komunalnych przy ulicach Polnej i Radomskiej. Będzie zamontowane więcej siedzisk na widowni Stadionu Miejskiego i powstanie dokumentacja budowy bieżni na tym obiekcie, zostanie też utwardzony parkingu przy zalewie Piachy.

Prezydent Marek Materek podkreśla, że jego plan na rozwój Starachowic to maksymalne wykorzystanie pomocy zewnętrznej. Dzięki temu wiele inwestycji jest wykonywanych bez obciążania budżetu gminy.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe