Stypendium ministra dla wicedyrektor naszego muzeum

  • 08.02.2021, 12:54
  • Iwona Bryła
2021-02-08wachock.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Wioletta Sobieraj, zastępca dyrektora Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach otrzymała stypendium ministra kultury i dziedzictwa narodowego. Pomoże jej ono uporządkować zbiory ks. ppłk Walentego Ślusarczyka, przechowywane w Opactwie Cystersów w Wąchocku.

Kolekcja księdza Walentego Ślusarczyka, obejmująca eksponaty pokazujące trud dochodzenia Polski do niepodległości, została przekazana opactwu cystersów w 1979 roku.

Wniosek o przyznanie stypendium dla wicedyrektor Wioletty Sobieraj poparła posłanka z PiS Agata Wojtyszek.

Przechowywane w Wąchocku zbiory księdza patrioty liczą około 1000 sztuk. Dały ona początek zakonnemu muzeum jego imienia, jednak formalnie placówka cały czas jest w fazie tworzenia. Wioletta Sobieraj ze swoimi współpracownikami zajmie się także uporządkowaniem tych kwestii, ale nie mniej ważne będzie dokładne uporządkowanie eksponatów.

Stypendia ministra kultury zostały przyznane w sumie niemal 400 osobom.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe