Kredyty dla spółdzielni na demontaż piecyków gazowych

  • 09.02.2021, 14:28
  • Iwona Bryła
2021-02-10wfosigw.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach zaprasza świętokrzyskie spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe do korzystania z programu finansującego likwidację piecyków gazowych na rzecz podłączenia do centralnej ciepłej wody. Zainteresowanym oferowane są preferencyjne pożyczki w łącznej kwocie 3 mln zł.

 

Program wystartował w ubiegłym roku w Kielcach, teraz Fundusz zaprasza także inne spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe do udziału w jego kontynuacji na lepszych warunkach. Na zastąpienie piecyków, grożących śmiertelnym zatruciem czadem, przyłączami do ciepłej wody prosto z kranu, oferowane są częściowo umarzalne (do 20%) kredyty z niskim (2,5%) i stałym oprocentowaniem.

 

Na ten cel kielecki Fundusz ma zabezpieczone 3 mln zł. Spółdzielnie i wspólnoty już mogą składać wnioski o przyznanie pomocy.

 

Na to, że oferowany przez WFOŚiGW w Kielcach program w istotny sposób przyczynia się do ochrony ludzkiego zdrowia i życia, zwrócili uwagę świętokrzyscy parlamentarzyści z PiS obecni na konferencji promującej start tego przedsięwzięcia.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe